Browsing by Author Gücenme, Ümit

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1988Bağımsız dış denetleme ve Türkiye'deki durumUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Gücenme, Ümit
1987Çok uluslu işletmelerin yönetim kararlarında karşılaşılan güçlüklerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Gücenme, Ümit
2010-05Early warning model with statistical analysis procedures in Turkish insurance companiesUludağ Üniversitesi/Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu.; Uludağ Üniversitesi/İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; İşseveroğlu, Gülsün; Gücenme, Ümit
1992Ek mali tabloların yönetim kararlarında kullanılmasıGücenme, Ümit; Demirer, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2002Finansal performans ölçüm aracı olarak ekonomik katma değer (EVA)Gücenme, Ümit; Sonal, Ü. Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1995Fiyatlama kararları ve yönetim açısından önemiGücenme, Ümit; Ergün, Halil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1996Futures piyasalar ve Türkiye'de uygulanabilirliğiGücenme, Ümit; Erhan, Derya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2003Hedef maliyetleme sisteminde bütçe yaklaşımı ve bir işletme üzerinde uygulamaGücenme, Ümit; Pıcakcı, Nihal Önal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2004Holdinglerde konsolide fon akım tablolarının düzenlenmesi ve bir uygulamaGücenme, Ümit; Poroy, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1986İşletmeler için yönetim danışmanlık hizmetiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Gücenme, Ümit
2002Kriz dönemlerinde işletmelerde otofinansmanın önemiGücenme, Ümit; Taş, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/ Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1998Menkul kıymet yatırımları ve demir çelik sektör analiziGücenme, Ümit; Yüksel, Melih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1986Motivasyonun işletme başarısındaki önemi, motivasyon maliyetleri ve muhasebesiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Gücenme, Ümit
1992Muhasebede tekdüzeliğin sağlanması ve Türkiye’deki durumUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Gücenme, Ümit
1989Sermaye piyasasında denetim için gerekli standartlarUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı.; Gücenme, Ümit
2005Sigorta şirketlerinde finansal başarının ölçülmesi ve bir uygulamaGücenme, Ümit; İşseveroğlu, Gülsün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2009-11-03Transfer fiyatlamasının bölümlere göre raporlamadaki etkisiGücenme, Ümit; Basdar, Canan Erdoğan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1996Türkiye'de sermaye piyasasında aracı kurumların kuruluş ve muhasebe organizasyonlarıGücenme, Ümit; Akay, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2006Uluslararası muhasebe standartlarına göre türev ürünlerin muhasebeleştirilmesiGücenme, Ümit; Başbilici, Osman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1986Uluslararası muhasebeye doğruUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Soydan, Hakkı Y.; Gücenme, Ümit