Browsing by Author Ertürk, Hasan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 41  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin (AİHS) 3. maddesinin yakalama, gözaltına alma ve ifade alma üzerine etkisiErtürk, Hasan; Akan, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2003Bursa'da hava kirliliği sorunu ve alternatif enerji kaynaklarıErtürk, Hasan; Özer, Selmin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
1996Bursa'da kentleşme ve hava kirliliği sorunuErtürk, Hasan; Aksu, R. Tanju; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı.
1999Bursa'nın kentsel gelişim sürecinde merkez yapısının analiziErtürk, Hasan; Üstündağ, Nilüfer Arda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2007Bursa’da katı atık sorunu ve sürdürülebi̇li̇r kalkınma açısından çözüm önerileriErtürk, Hasan; Tayan, Meftun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
1994Çevre hakkının işlevselliği (Türkiye açısından değerlendirilmesi)Ertürk, Hasan; Akaltun, Erdal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2005Çevre içi eğitim: İlköğretim öğrencilerinin çevresel tutum ve çevre bilgisi üzerine bir çalışmaErtürk, Hasan; Atasoy, Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İlköğretim Anabilim Dalı.
1985-11Çevre kirlenmesinin ekonomik anlamıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Ertürk, Hasan
1994Çevre kirliliğini kontrol maliyetlerinin dağılımı sorunu üzerine bir değerlendirmeUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Ertürk, Hasan
1996Çevre yönetimi ve halkın katılımıErtürk, Hasan; Duran, Mahmut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2001Çevre yönetimi ve halkın yönetime katılmasıErtürk, Hasan; Duran, Hafize; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2010-04-22Çok taraflı çevre anlaşmalarının uygulanabilirliği: Basel Sözleşmesi, Türkiye örneğiErtürk, Hasan; Kaya, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2001Ekolojik doğa tasarımı ve çevre etiğiErtürk, Hasan; Anıl, Nilgün; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2012Flexible working and employment of people with disabilities at customs brokerage firms in Turkey: A social responsibility projectÖzenalp, Ahmet; Berkun, Sanem; Ceylan, Ali; Ertürk, Hasan; Gaol, F. L.; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; 0000-0001-5492-184X; 0000-0001-6659-4639; Aytaç, Serpil; Bayram, Nuran; Özgökçeler, Serhat; AAG-9068-2021; I-7814-2019
2007John Dewey'in pragmatik politik düşüncesi ve politikada pratik meşruiyet sorunuErtürk, Hasan; Eker, Semih; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Anabilim Dalı.
1996Kalkınma nüfus ilişkisi ve sürdürülebilir kalkınma modeli (Türkiye açısından bir değerlendirme)Ertürk, Hasan; Yiğitalp, Havana Özer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Bölümü.
1994Kaynak kullanımında etkinlik açısından çevre kirlenmesi ve kirlenme vergisiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Ertürk, Hasan
1987Kent içi trafik tıkanıklığı sorunu: Analitik bir yaklaşımUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Ertürk, Hasan
1994Kent içi yolların fiyatlandırılmasında kullanılabilecek alternatif yöntemlerUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yönetimi Bölümü.; Ertürk, Hasan
2004Kent toprakları ve konut yerleşimlerinin ekonomik değer (Karşılık) analizi Bursa Nilüfer ilçesinde konut rayiç değerleri üzerine ekonometrik bir uygulamaErtürk, Hasan; Sam, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.