Browsing by Author Egeli, Ünal

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 11 of 11
Issue DateTitleAuthor(s)
2002-11-14Akciğer tümörlerinde ve tümör cerrahi sınırındaki histopatolojik normal dokularda p53 ve c-myc genlerinin karsinogenik süreçteki rollerinin FISH yöntemiyle araştırılmasıEgeli, Ünal; Yakut, Tahsin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1993-02-10Ayakkabı işçilerinde sitogenetik incelemelerEgeli, Ünal; Tunca, Berrin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2005-05-26Benign ve malign meme hastalarına ait meme dokularında FHIT gen mutasyonlarının araştırılmasıEgeli, Ünal; Çeçener, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2003-04-24Çeşitli lösemi tiplerinde tedavi öncesi ve sonrasında kromozom anomalilerin GTG-bantlama tekniği ve ABL-BCR füzyon gen ekspresyonunun RT-PCR yöntemi ile tespitiEgeli, Ünal; Evke, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2017-06-12Hepatosellüler karsinomada üsnik asit ve sorafenib'in kombin tedavi olarak anti-tümöral etkilerinin araştırılmasıEgeli, Ünal; Yurdacan, Beste; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2020-09-06Inula viscosa yapraklarından elde edilen metanol ve su özütlerinin malign melanom hücre hatları üzerine sitotoksik ve antiproliferatif etkilerinin araştırılmasEgeli, Ünal; Çolak, Dilara Kamer; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2016-01-08İki farklı juniperus türü (juniperus communis L. var. saxatilis pall. ve juniperus excelsa M. BİEB. subsp. excelsa)'ne ait yaprak ve meyve özütlerinin DU145 ve PCD-3 prostat kanseri hücre hatlarında sitotoksik ve antitümöral etkilerinin araştırılmasıEgeli, Ünal; Eryılmaz, Işıl Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1998Kolo-rektal kanserli hasta ve yakınlarında genetik yatkınlığın araştırılmasıEgeli, Ünal; Tunca, Berrin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2013Meme kanserinde HOXB13 VE IL17BR genlerinin ve bu genler ile ilişkili miRNA'ların prognostik ve prediktif önemiEgeli, Ünal; Demirdöğen, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1999-01-04Meme kanserli hasta ve ailelerinde genetik yatkınlığın araştırılmasıEgeli, Ünal; Çeçener, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
1994Meme tümörü dokularında X-Kromatini değerlerinin araştırılması ve anlamlılığıEgeli, Ünal; Koç, Hanife; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.