Browsing by Author Cevizci, Ahmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 14 of 14
Issue DateTitleAuthor(s)
2008-02-29Batı metafiziğinin dekonstrüksiyonuna yönelik iki yaklaşım: Heidegger ve DerridaCevizci, Ahmet; Küçükalp, Kasım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2014-03-03Descartes, Hume ve Kant örnekleri üzerinden bilginin tesisinde hayal gücünün işlevi: Bir eleştiri denemesiCevizci, Ahmet; Kovanlıkaya, Aliye; Çıvgın, Ayşe Gül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2002Dilthey'in yaşama felsefesinin günümüz felsefesine etkisiCevizci, Ahmet; Durmaz, Birsen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2007-11-19Eleştirel pedagoji açısından Levinas'ta 'öteki' kavramıCevizci, Ahmet; Kükürt, Remzi Onur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
1999Felsefi dil ve söylemin neliği üzerine bir çalışmaCevizci, Ahmet; Tüfekçi, Aysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2005Jean-Paul Sartre ve sahicilik etiğiCevizci, Ahmet; Gençler, Cem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2013-06-20Judith Butler ve post-modern feminizmCevizci, Ahmet; Saliya, Derya Aybakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2008Marx'ın etik anlayışıCevizci, Ahmet; Akgör, Arıkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2002Nietzsche`nin postmodernizme felsefe bakımından etkisiCevizci, Ahmet; Küçükalp, Kasım; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2013-06-21Platon'da bilgi-iktidar ilişkisiCevizci, Ahmet; Gülenç, Nihal Petek Boyacı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2001Richard Rorty ve 'Felsefe ve Doğanın Aynası'Cevizci, Ahmet; Ömer, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2001Sofistik hareketin anlamı ve önemiCevizci, Ahmet; Nuyan, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2006Theodor Wiesengrund Adorno'da sanat ve ütopyaCevizci, Ahmet; Torun, Tayfun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2001Varoluşçu felsefede angst kavramıCevizci, Ahmet; Kuruçay, Yasin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.