Browsing by Author Bozkurt, Veysel

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 26  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1991Avrupa Birliği: İşçi sendikalarının, işverenlerin, siyasal kurumların ve kamu oyunun tutumu açısından incelenmesiSezal, İhsan; Bozkurt, Veysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
2005Bilgi işçilerinin sosyolojik profili: Sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik karakteristikler ve tutumlar üzerine bir uygulamaBozkurt, Veysel; Çırpan, Samet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
1997Bilgi toplumuna geçiş sürecinde işgücü eğitimiBozkurt, Veysel; Özen, Serap; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
1999Bilgi toplumunda liderlikBozkurt, Veysel; Evren, Emel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2004Bireycilik ve çalışma hayatında Türk bireyiBozkurt, Veysel; Baştürk, Şenol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2006-09-07Çalışma ilişkilerinde güven: Yönetim politikaları, güven ve bağlılık ilişkisi konusunda bir Türkiye ve Kırgızistan uygulamasıBozkurt, Veysel; Özbek, Mehmet Ferhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyoloji Bilim Dalı.
2003E-Türkiye'ye geçiş sürecinde iş-gücünün niteliği ve eğitimiBozkurt, Veysel; Tığlı, S. Cenk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2004Ergenlerin çalışmaya yönelik tutumlarıBozkurt, Veysel; Kahraman, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2000İnsan kaynakları yönetiminde eğitim ve bankacılık sektöründe bir hizmetiçi eğitim uygulamasıBozkurt, Veysel; Batlakoğlu, Aynur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2005Kamu ve özel sektörde yönetici değerleri: Bankacılık sektöründe bir uygulamaBozkurt, Veysel; İyem, Cemal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Psikolojisi ve İnsan Kaynakları Bilim Dalı.
1998Kapitalizmin gelişim sürecinde bir "ideal tip" olarak protestan ahlakıBozkurt, Veysel; Dolgun, Uğur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
2003Meslek etiği ve sağlık sektöründe doktorlar üzerine bir uygulamaBozkurt, Veysel; Şahin, Songül Aktürk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2007Muhafazakâr Türk girişimcinin değerleri (uygulamalı bir araştırma)Bozkurt, Veysel; Kuş, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Bilim Dalı.
1985-11Osmanlı toplumunun yapısal değişme sürecinde sivil bürokrasiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Bozkurt, Veysel
2010Örgütsel bağlılık, örgütsel vatandaşlık davranışı ve yabancılaşma arasındaki ilişki- çağrı merkezi çalışanları üzerine uygulamaBozkurt, Veysel; Kılıç, Eda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2011-02-16Örgütsel değişim ve örgütte değişime karşı gelişen direnci kırma politikalarıBozkurt, Veysel; Yücel, Feyza Çankaya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2012-08-06Özürlülerin istihdamında ev esaslı tele çalışma (evde tele çalışma): Bursa ili belediyelerinden örneklerBozkurt, Veysel; Berkün, Sanem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2003Postmodernite ve örgütler: Moderniteden postmoderniteye geçiş sürecinde örgütsel dönüşümler ve internet örgütleri üzerine bir uygulamaBozkurt, Veysel; Zencirkıran, Memet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.
2010The Protestant work ethic and hedonism among Kyrgyz, Turkish and Australian college studentsFurnham, Adrian F.; Dawes, Glenn Desmond; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü.; 0000-0001-5492-184X; Bozkurt, Veysel; Bayram, Nuran; AAC-7973-2020; AAG-9068-2021; 36642258900; 13609585600
2011-11-04Türk toplumunda sosyal sermaye, toplumsal ağlar ve sosyal hareketlilikBozkurt, Veysel; Baştürk, Şenol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Bilim Dalı.