Browsing by Author Berkay, Fügen

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 17 of 17
Issue DateTitleAuthor(s)
2011-09-262001 ekonomik krizinin mala karşı suçlar üzerindeki etkisinin analizi: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Abanoz, İsmet Nezih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2004Bursa-Merkez yerleşiminde internet kafelerde internet kullanımı ve kullanıcılarının sosyo-demografik analizi: Osmangazi örneğiBerkay, Fügen; Mermer, Faruk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
1999Cumhuriyetin eğitim politikası çerçevesinde köy enstitüleriBerkay, Fügen; Çakan, Suat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.
2006Eğitim sosyolojisi bakımından dershaneler ve eğitim: Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin sosyo-kültürel durum analizleri; Bursa örneğiBerkay, Fügen; Çolak, Nevin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2004Gecekondu bölgelerindeki sosyo-ekonomik ve demografik yapının suç olgusuna etkileri Bursa-Osmangazi yaklaşımıBerkay, Fügen; Zengin, Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2010-09-21Hizmet alanlar açısından, sosyal bir statü olarak eğitimde rehberlik ve psikolojik danışma: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Sılacı, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı.
2011-09-29İşlenen suçlara karşı verilen cezaların caydırıcılığının liseli gençler üzerindeki etkisiBerkay, Fügen; Özcan, Yavuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2004Küreselleşme sürecinde 'mekansal yarılma' ve 'kentsel yoksulluk' olgusunun kuramsal ve uygulamalı bir analizi: Bursa-Işıktepe örneğiBerkay, Fügen; Bıçkı, Doğan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Kentleşme ve Çevre Sorunları Bilim Dalı.
2004Küreselleşme sürecinde değişen yaşam tarzları, dönüşen tüketim kalıpları: Bursa örneğinde mekan ve kültür ekseninde farklılaşan kimliklerBerkay, Fügen; Gündüz, Olgun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2005Müzik sosyolojisi bağlamında Türkiye'de müzik: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Atasoy, Güray; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2003Sosyo kültürel ve demografik yönden Bursa'da çocuk suçluluğuBerkay, Fügen; Kart, Kadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2008-08-05Toplumsal anlam dünyası ve intiharın toplumsal algısı: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Şen, Neslihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Uygulamalı Sosyoloji Bilim Dalı.
1998Türkiye'de politik çifte standartlar: Bir örnek olay incelemesiBerkay, Fügen; Edremit, Sabiha Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Bilim Dalı.
2011Türkiye'de yayınlanmış sosyoloji dergilerinin içerik analiziBerkay, Fügen; Çelikel, Özge; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.
2009-08-26Yeni bir sosyal ağ oluşumu: İnternet'in insan ilişkileri üzerindeki etkileriBerkay, Fügen; İğrek, Ayşe Şeyda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sosyoloji Anabilim Dalı.
2006Yeniçağ biliminde sosyolojik dönüşümlerBerkay, Fügen; Sakin, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2005Zaman kavrayışının sosyal temelleri ve uygulamalı bir sosyolojik çözümleme denemesi: Bursa örneğiBerkay, Fügen; Yıldız, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı/Sosyoloji Bilim Dalı.