Browsing by Author Ayyıldız, Erol

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
199719. asır Arap edebiyatında Ahmed Faris Şidyak'ın yeri (hayatı, ilmi ve edebi şahsiyeti, gazeteciliği)Ayyıldız, Erol; Özyer, Kani; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
2007-10-17Arap dilinde Ta'rîb olgusu açısından Garîbu'l-Kur'ânAyyıldız, Erol; Acar, Ömer; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005Arap grameri ekolleriAyyıldız, Erol; Kızıklı, Salih Zafer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2011-11-23Bahâuddîn es-Subkî ve belâğat ilmindeki yeriAyyıldız, Erol; Durmuş, Elif Nur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005Cebra İbrahim Cebra ve XX. yüzyıl Arap edebiyatındaki yeriAyyıldız, Erol; Hoşgör, Fatıma Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2000Çağdaş Arap edebiyatında Osmanlı ve Türk imajıAyyıldız, Erol; Arslan, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1995Ebu`l-Atahiye hayatı ve Zühd ile ilgili şiirlerinin tesbitiAyyıldız, Erol; Esen, Emine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1999El-Cahiz`in hayatı, eserleri ve el-Buhala adlı kitabındaki tıp tahlilleriAyyıldız, Erol; Hoşgör, Fatıma Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1995Hızır b. Muhammed'in "el-İfada li-Unbubi'l Belaga" isimli eserinin edisyon kritiğiAyyıldız, Erol; Günday, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı.
2001İbn Hişam ve Şüzürü'z-Zeheb adlı eserindeki metodolojisiAyyıldız, Erol; Soylu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1992İmam-hatip liselerinde Arapça öğretimi ve Arapça ders kitaplarının tahliliAyyıldız, Erol; Karaca, Mahmut; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Kemal Paşazade, hayatı, eserleri ve belagatla ilgili görüşleriAyyıldız, Erol; Taşdelen, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1991Kur'an'ın irabı ve İbn Haleveyh'in bu sahaya katkılarıAyyıldız, Erol; Güler, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Medeniyeti ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı.
2000Mey Ziyade, XX. yüzyıl Arap edebiyatındaki yeri ve tesirleriAyyıldız, Erol; Taşdelen, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1987Mustafa Sadık er-Rafl'î'nin hayatı, edebî cephesi ve eserleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ayyıldız, Erol
1991Mustafa Sadık Er’Rafi’î ’nin Arap Edebiyat Tarihi adlı eserinin tetkikiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Ayyıldız, Erol
1986Mısır'da İngîliz işgalinin Arap dili üzerindeki tesirleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Ayyıldız, Erol
2009-03Quantification of mesenchymal stem cells in grafts adds to the benefits of haematopoietic stem cell and T-cell analysis in prediction of the duration of aplasia but not probability of acute graft-versus-host disease: Preliminary resultsDalva, Klara; Ayyıldız, Erol; Ersoy, H.; Ertem, Mehmet; İkincioğulları, Aydan; İlhan, O.; Beksaç, Mehmet Sinan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi.; Özçelik, Tülay
1991Rafi’î’nin İ’cazu’l-Kuranı ve Arap Edebiyatı Tarihi’nin son cildinin tetkikiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü.; Ayyıldız, Erol
1994Sadettin Teftazani ve Arap dili ve belağatındaki yeriAyyıldız, Erol; Hazer, Dursun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı.