Browsing by Author Arıcı, İsmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 19 of 19
Issue DateTitleAuthor(s)
1993-05-21Arazi toplulaştırmasında bilgisayar destekli bir dağıtım modelinin geliştirilmesi ve uygulanması üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Gündoğdu, Kemal Sulhi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2002-09-23Arazi toplulaştırmasında CBS destekli planlama sisteminin geliştirilmesi ve planlama verilerinin analiziArıcı, İsmet; Aslan, Şerife Tülin Akkaya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2003Arazi toplulaştırmasında parsel değer sayılarının coğrafi bilgi sistemi kullanılarak belirlenmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Gündoğdu, Kemal Sulhi; Aslan, Ş. Tülin Akkaya; Arıcı, İsmet
2004-03-31Arazi toplulaştırmasının kırsal görünüm planlaması ve geliştrilmesindeki yeri ve Bursa-Osmangazi-Doğancı Köyü örneğiArıcı, İsmet; Göçmen, Betül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1990Batı Almanya'da arazi toplulaştırmasıUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Kültürteknik Bölümü.; Arıcı, İsmet; Korukçu, Abdurrahim
2004-03-17Bursa Bölgesi damızlık süt sığırı işletmeciliğine uygun soğuk ahır tiplerinin geliştirilmesi üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Yaslıoğlu, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2003Bursa Karacabey Projesi planlama bilgilerinin ARTOP arazi toplulaştırma bilgi sistemi ile analiziUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Aslan, Ş. Tülin Akkaya; Arıcı, İsmet
1989-09-13Bursa Merkez İlçesi Çeltik Köyü süt inekçiliği işletmelerinin işletme binalarına ilişkin sorunlar üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Şimşek, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kültürteknik Anabilim Dalı.
1998-08-25Bursa yöresinde ticari broyler kümeslerinin tasarım ve proje özellikleri ile iyileştirme olanaklarının araştırılmasıArıcı, İsmet; Yaslıoğlu, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1997Bursa-Karacabey-Eskisaribey köyü arazi toplulaştırma projesi çerçevesinde köy yerleşiminin iyileştirilmesiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü.; Akkaya, Şerife Tülin; Gündoğdu, Kemal Sulhi; Arıcı, İsmet
1996-09-13Büyük damızlık süt sığırcılığı işletmesi optimum tasarımı üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Şimşek, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
2011Hayvan barınaklarında hava kirleticilerinin karakterizasyonuArıcı, İsmet; Kılıç, İlker; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyosistem Mühendisliği Anabilim Dalı.
1989-06-15Kafesli kümes sistemlerinin tasarımı üzerine bir incelemeArıcı, İsmet; Başural, Sezai; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kültürteknik Anabilim Dalı.
1995-09-06Sera tasarım yaklaşımları üzerine bir inceleme ve İznik yöresine ait uygulama örneğiArıcı, İsmet; Kurtağa, Cevat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1985Sera yapım tekniğinin sera içi çevre koşullarının yaratılmasındaki etkisiUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Kültürteknik Bölümü.; Arıcı, İsmet; Aydoğdu, Necmi
2010-04-21Sulama proje alanlarında kırsal alan geliştirilmesi için arazi toplulaştırması rolünün GIS destekli analiziArıcı, İsmet; Kirmikil, Müge; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1998-12-30Süt sığırı ahırlarında havalandırmaya ilişkin yaklaşımlar ve Bursa ili uygulamasıArıcı, İsmet; Kızıl, Ünal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü.
1991-10-21Yalova bölgesindeki tünel tipi seraların yapısal ve çevre içi iklim koşullarının araştırılması ve iyileştirilmesi üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Tunç, Nilgün; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.
1991-06-07Yalova-Karamürsel sahil şeridindeki bazı seralarda havalandırma sistemlerinin yeterlilikleri üzerine bir araştırmaArıcı, İsmet; Dökmen, Funda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalı.