Browsing by Author Altıntaş, Ersin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Alfred Adler ve bireysel psikolojisiUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1995Atatürk'ün çağdaş eğitim anlayışı ve liderliğiUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1999Bazı mesleklere göre kendini ayarlama becerileri arasındaki farklarAltıntaş, Ersin; Lafçı, Saliha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bilim Dalı.
2004Beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin sosyal beceri düzeyleriAltıntaş, Ersin; Avşar, Züleyha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
1991Benlik kavramı ve uyumUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1998Bursa Polis Okulu öğrencilerinin benlik kavramları ile mesleki benlik kavramları arasındaki bağdaşım düzeyini etkileyen bazı faktörlerAltıntaş, Ersin; Ülgütol, Kenan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bilim Dalı.
1991Eğitimde demokratlaşma ve rehberlikUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1991Ergenlerde benlik kavramı ve ana-baba -öğretmen tutumlarıUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
2003-06Ergenlerde kontrol alanı algısıAltıntaş, Ersin; Gültekin, Mücahit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı.
2005İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin rehberlik programından yararlanma düzeyleri arasındaki farkı etkileyen bazı faktörlerAltıntaş, Ersin; Turgut, Serbülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı.
1997İlköğretim sekizinci sınıf öğrencileri ile yapılan grup rehberliği programının "kendine güven"e etkisiAltıntaş, Ersin; Aydoğdu, Kıymet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik.
2000Lise öğrencilerinin kendini açma davranışlarının kimlik gelişim düzeyleri açısından incelenmesiAltıntaş, Ersin; Gültekin, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalı.
1999Lise öğretmenlerinin rehberlik hizmetlerini algılama düzeyleriAltıntaş, Ersin; Öztürk, Abdülkadir; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Dalı.
1997Lise son sınıf öğrencilerinin atılganlık düzeyini etkileyen bazı faktörlerAltıntaş, Ersin; Gemi, Abdulbaki; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bilim Dalı.
1995Okuma alışkanlığıUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1995Orta Asya Cumhuriyetleri'nden gelen Uludağ Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin uyum düzeylerini etkileyen bazı etmenlerAltıntaş, Ersin; Azmaz, Sibel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Dalı.
1992Ortaöğretim kurumlarında ders geçme ve kredi sisteminde, psikolojik danışma ve rehberliğin işleviUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
1998Öğretmen yetiştiren fakülte öğrencilerinin benlik ve mesleki benlik kavramları arasındaki bağdaşım düzeylerini etkileyen bazı faktörlerUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Eğitim Bilimleri Bölümü.; Altıntaş, Ersin
1998Öğretmenlik sertifikası programı öğrencilerinin motivasyonları, değerlerini etkileyen bazı faktörler, motivasyonları ile değerleri arasındaki ilişkiUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi.; Altıntaş, Ersin
2001Psikolojik danışma rehberlik araştırmalarında bilgisayar kullanımıAltıntaş, Ersin; Kaya, Nizamettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı/Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Dalı.