Browsing by Author Alper, Değer

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
200916. ve 18. yy arasında Bursa para vakıfları ve bursa ekonomisine etkileriUludağ Üniversitesi/İktisat İdare Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.; Alper, Değer; Erdoğan, Canan
2004Bankalarda risk yönetimi ve riske maruz değer(RMD) modelinin uygulanmasıAlper, Değer; Şahin, Nevin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2007Davranışsal finans ve pişmanlık teorisi'nin döviz kuru riskinden korunma kararına etkisiAlper, Değer; Ertan, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2005Enerji türevleri ve Türkiye'de uygulanabilirliğiAlper, Değer; Başoğlu, Tolga; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2021-07-30Finansal okuryazarlık ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin firma performansı arasındaki ilişki: Bursa üzerine alan araştırmasıAlper, Değer; Üngör, Aslıhan; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/İşletme Bilim Dalı.; 0000-0001-9109-8936
2022-03-11Futbol kulüplerinin finansmanı ve bir uygulamaAlper, Değer; Doğru, Abdulkadir; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finans Bilim Dalı.; 0000-0003-1727-6356
2007İpotek sisteminin Türkiye sermaye piyasasına muhtemel etkileriAlper, Değer; Gulamov, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2018-05-04Karlılık, aktif büyüme anomalileri ve alternatif varlık fiyatlama modelleri: Borsa İstanbul uygulamasıAlper, Değer; Özkan, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2018-01-31Kurumsal sosyal sorumluluğun firma performansına etkisi: Türkiye örneğiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Alper, Değer; Aydoğan, Ebru
2005Özel emeklilik şirketlerinde portföy yönetimi ve Türkiye uygulamasıAlper, Değer; Altan, Cemil Yavuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2007Sermaye bütçelemesi ve reel opsiyonlarUludağ Üniversitesi/İktisat İdare Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Alper, Değer
2018-05-04Topsis ve electre yöntemleri ile finansal performansın sıralanması: BIST bilişim sektörü uygulamasıAlper, Değer; Başdar, Canan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2006Türk firmalarının halka arz oranları ile performansları arasındaki ilişkinin vekâlet teorisi çerçevesinde incelenmesi: İMKB’de hisse senetleri işlem gören 128 firma üzerine ampirik bir uygulamaUludağ Üniversitesi/İktisat İdare Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Alper, Değer; Güvençer, Ümit Can
1999Uluslararası menkulleştirme ve gelişmekte olan ülkelerde uygulamalarCeylan, Ali; Alper, Değer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2008-10-17Vekâlet teorisi: Firma performansına etkisiAlper, Değer; Güvençer, Ümit Can; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2013-08-14Zıtlık yatırım stratejisinin davranışsal finans yaklaşımı ile değerlendirilmesi: Borsa İstanbul üzerine bir uygulamaAlper, Değer; Aydoğan, Ebru; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.