Browsing by Author Öcal, Mustafa

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 37  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
200025. yılında Uludağ Üniversitesi İlâhiyat FakültesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa
20066-11 yaş çocuklarının Allah ve Peygamberden istek ve beklentileriÖcal, Mustafa; Şafak, Şeyma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1997Bursa'da din anlayışı ve din eğitimi (Kızyakup, Alacahırka ve Demirkapı mahalleleri örneği)Öcal, Mustafa; Malkoç, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2010Cumhuriyet dönemi din eğitimi (1920-1950)Öcal, Mustafa; Akın, Abdullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1998Cumhuriyet Döneminde Türkiye’de din eğitimi ve öğretimiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi/Din Eğitimi Bölümü.; Öcal, Mustafa
2003Çocuklara İslâm’ı bir bütün olarak nasıl anlatabiliriz? (İslâm bahçesi benzetmesi)Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa
1992Din eğitimi ve öğretiminde mükafat ve cezaÖcal, Mustafa; Ay, Mehmet Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1994Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretiminin ortaöğretim öğrenci davranışları üzerindeki etkileriÖcal, Mustafa; Altınok, Rafet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2007-03-29Dini çoğulculuk ve din eğitimiÖcal, Mustafa; Kızıltan, Gurbet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1993Ergenlerde özdeşleşme ve din eğitimi: (İHL ve GL öğrencileri arasında karşılaştırmalı bir araştırma)Öcal, Mustafa; Kılavuz, M. Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1990Erzurumlu İbrahim Hakkı'ya göre çocuk gelişimi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Özyılmaz, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü.
2007-05-07From the past to the present: Imamand Preacher Schools in Turkey-an ongoing quarrelUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa; 26037395700
2014Geçmişten günümüze vâizlik, vâizler ve vaazlar hakkında bazı tespit ve tekliflerUludağ Üniversitesi/İlâhiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa
1998Gençlik döneminde görülen zararlı alışkanlıklar ve din eğitimiÖcal, Mustafa; Aksu, Ayşe Betül; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
2016-04-15Halkımıza göre vaazlar ve vaizler (Bursa örneği)Öcal, Mustafa; Kapdan, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1986İlahiyat fakültelerinin tarihçesiUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa
2005İlköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde ahlaki değerlerin eğitimi ve öğretimiÖcal, Mustafa; Cebeci, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1997İlköğretim okullarında din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri ve öğretimiÖcal, Mustafa; Kahya, Halil İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı/Din Eğitimi Bilim Dalı.
1995İmam hatip liselerinde hitabet dersi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Çevik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2003İmam ve hatip mektepleri, mezunlarından bazıları ile yapılan mülâkatlar ve şehâdetname örnekleriUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Öcal, Mustafa