Browsing by Author Çinkılıç, Nilüfer

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 12 of 12
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-07-07Bakır (II) iyonunun karışık ligand komplekslerinin in vitro sitotoksik ve genotoksik etkilerinin sağlıklı ve kanser hücre hatlarında belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Abdullah, Muhammed Fawaz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2016-10-17Bakır (II) metal-karışık ligand kompleksinin [Cu (5-nitro-1-10-fenantrolin) (L-asparajin)] CIO4)n sitotoksik ve DNA hasar etkilerinin çeşitli hücre hatlarında in vitro belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Oral, Neylan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2015Bakır(II) iyonunun karışık ligant komplekslerinin ın vitro sitotoksik, genotoksik ve apoptotik etkilerinin sağlıklı ve kanser hücre hatlarında belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Yılmaz, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2010-06-11Bazı bitkisel antioksidanların mutajenik ve antimutajenik etkilerinin kısa süreli genotoksisite test yöntemleri ile belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Zorlu, Tolga; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2013Bitkisel fenolik bir bileşik olan klorojenik asidin radyoduyarlılık oluşturma etkisinin in vitro genotoksisite ve enzim test sistemleri yardımıyla araştırılmasıÇinkılıç, Nilüfer; Teksoy, Özgün; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2019-09-28Bursa ili Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’ne ait kriminal entomofaunanın belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Susurluk, İ. Alper; Erdoğan, Ezgi Ecem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Kriminalistik Anabilim Dalı.; 0000-0002-1280-6410
2009Bursa Nilüfer Çayı suyunun genotoksik etkilerinin balık mikronukleus testi ile değerlendirilmesiÇinkılıç, Nilüfer; Summak, Şenay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2013Cinnamic (sinnamik) asidin radyasyondan koruyucu etkisinin in vitro kısa süreli genotoksisite test yöntemleri ile araştırılmasıÇinkılıç, Nilüfer; Tüzün, Ece; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2014-05-13Çeşitli ultraviyole koruyucu maddelerin genotoksik ve sitotoksik etkilerinin sağlıklı hücre kültüründe saptanmasıÇinkılıç, Nilüfer; Sevinç, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2014-04Kinik asidin sitotoksik/genotoksik ve antigenotoksik etkilerinin sağlıklı akciğer epitel hücre hatlarında belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Kocaoğlu, Ersin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2019Xanthoria parietina (L.)Th. Fr. Liken ekstraktının fare deri fibroblast hücre kültürlerinde uv ışınlarına karşı önleyici etkilerinin araştırılmasıÇinkılıç, Nilüfer; Çıracı, Gizem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.
2016-10-17Yeni sentezlenen bakır (II) karışık ligand kompleksinin [Cu(5-nitro-1-10-fenantrolin) (L-glutamin)(H2O)]ClO4.H2O sitotoksik antikanser ve genotoksik etkilerinin sağlıklı ve kanser hücre hatlarında belirlenmesiÇinkılıç, Nilüfer; Gülfidanlı, Merve; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Biyoloji Anabilim Dalı.