Browsing by Author Çüçen, A. Kadir

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 34  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2021-07-01Albert Camus perspektifinden saçma, yabancı, başkaldırı, özgürlük kavramlarının Türk sinemasıyla serimlenişiÇüçen, A. Kadir; Şerifoğulları, Gizem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2015-11-19Aristoteles, İbn Sina ve Thomas Aquinas'ın "Peri Hermeneias"ları ("yorum üzerine"leri): Karşılaştırmalı bir değerlendirmeÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2007-06-01Bilgisayarda felsefe eğitimi ve öğretimiBursa Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2006A comparative analysis of the demographic and social characteristics of the European Union countries and TurkeyUludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/İlköğretim Bölümü.; Uludağ Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Atasoy, Emin; Çüçen, A. Kadir
2015The culture of living together, democracy and human rightsUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2012-12-21Deleuze-Guattari: Yersizyurtsuzlaştırma makinesi olarak şizoanalitik fark ve arzu ontolojisiÇüçen, A. Kadir; Kılıç, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe Bilim Dalı.
1998Descartes ve Heidegger'in varlık kurumlarının karşılaştırılmasıÇüçen, A. Kadir; Dağtekin, Nuray Ertek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2002Doğal türetim yöntemi üzerine bir çalışmaÇüçen, A. Kadir; Dalgıç, Neziha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2002Düşünmek yaşamaktırÇüçen, A. Kadir
2007-11-02Felsefe açısından insan hakları ve insan hakları sorunlarıÇüçen, A. Kadir; Karakulak, Seral; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı/Felsefe Bilim Dalı.
2005Felsefi açıdan insan haklarının evrenselliği sorunsalıUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakliltesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2016-06-13Fenomenolojide beden problemi: Husserl, Sartre ve Merleau-PontyÇüçen, A. Kadir; Esenyel, M. Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı.
2013Hegel’s ınterpretation of Kant's epistemologyUludağ Üniversitesi.; Çüçen, A. Kadir
2017-02-22Heidegger'de Dasein'ın varlığının zamansal serimlenişiÇüçen, A. Kadir; Yıldızdöken, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2016-11-18Heidegger'in yazgı anlayışı üzerine bir yorumlamaÇüçen, A. Kadir; Gür, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2004Heidegger's understanding of beingUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2013Heideggerian interpretation of primordial thinking in heraclitus' philosophyUludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir
2021-07-28Heidegger’in varlığın anlamı soruşturmasında resim sanatı tarihinden örneklerin kullanılma olanağıÇüçen, A. Kadir; Ertürk, Yelda; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
1999Horkheimer ve Adouno bağlamında eleştirel teoriÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2014Is metaphysics a feasible philosophical option?Uludağ Üniversitesi/Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Çüçen, A. Kadir