Tıpta Uzmanlık / Specialization in Medicine Collection home page

Browse
Subscribe to this collection to receive daily e-mail notification of new additions RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 1543
Issue DateTitleAuthor(s)
2011Fibromyalji hastalarında denge durumunun ve düşme riskinin değerlendirilmesi, bu hastalarda egzersiz programlarının denge ve düşme üzerine etkisiİnceoğlu, Lale Altan; Göçmen, Demet Demir; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2011Tavşanlarda mandibula kırıklarının tesbitinde değişik yöntemlerin karşılaştırılmasıKahveci, Ramazan; Aydın, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı.
2011Mide kanserinin tedavi yanıtı değerlendirmesi ve takibinde FDG-PET/BT'nin klinik önemiTamgaç, Feyzi; Özkol, Hayriye Funda; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nükleer Tıp Anabilim Dalı.
2011Alerjik ve nonalerjik riinitli hastalarda uyku apne sendromuna yatkınlığın, yaşam ve uyku kalitesinin değerlendirlmesiEdiger, Dane; Güney, Nevin Ay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2011Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisine ambulansla getirilen hastaların nakil uygunluğunun değerlendirilmesiAydın, Şule Akköse; Almacıoğlu, Meral Leman; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2011Diz osteoartritinde burst tipi TENS tedavisinin etkinliğiYurtkuran, Merih; Bulunmaz, İlhami; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2011Sıçanlarada ESWL (Vucut Dışı Şok Dalgası) sonrası oluşan değişikliklerin histopatolojik olarak ve HSP 70 (Heat Shock Protein) ekspresyonu kullanılarak değerlendirilmesi ve fosfodiesteraz tip 5 inhibitörünün (Tadalafil) rolüKılıçarslan, Hakan; Danışoğlu, Mahmut Esat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Üroloji Anabilim Dalı.
2011Acil servise başvuran el travmalı hastaların demografik ve klinik özelliklerinin belirlenmesiAydın, Şule Akköse; Kulaç, Semih; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi /Acil Tıp Anabilim Dalı.
2011Karaciğer parankimini diffüz etkileyen kronik hastalıklarda hemodinamik parametreler ile MELD skorunun karşılaştırılmasıTopal, Naile Bolca; Şahin, Ahu Ulca; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2016Paralitik lagoftalmi tedavisinde üst gözkapağı müller kas eksizyonu alt gözkapağı kıkırdak greft ile yükseltmeYazıcı, Bülent; Çiçek, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göz Hastalıkları Anabilim Dalı.
2016Düşük doğum ağırlıklı preterm bebekler için hazırlanan parenteral beslenme ürünlerinde ve parenteral olarak sık uygulanan medikal tedavilerde alüminyum kontaminasyonunun araştırılmasıKöksal, Nilgün; Aşut, Emre; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı.
201665 yaş üstü demanslı hastalarda dengenin fonksiyonel durum ve yaşam kalitesi ile ilişkisiİrdesel, F. Jale; Ok, Nurfiliz; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı.
2016Çocukluk kataraktında ikincil göz içi lens yerleştirilmesi ve sonuçlarıÖzmen, Ahmet Tuncer; İncebıyık, İlker; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göz Hastalıkları Anabilim Dalı.
2016Meme cerrahisi geçiren hastalarda uygulanan pecs (pektoral sinir) bloğunun intraoperatif ve postoperatif analjezi ihtiyacı, ağrı skorları ve hastane kalış süreleri üzerine etkisiTürker, Gürkan; Balıca, Mustafa Naci; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2016Yeni tanı almış NON-hodgkin lenfomalı olgularda evreleme PET/BT görüntülemelerinde histopatolojik subtiplere göre suvmax değerlerinin karşılaştırılmasıAlper, Eray; Aydın, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Nükleer Tıp Anabilim Dalı.
2016Morbid obez hastalarda metalik çok kullanımlık laringoskop bleydleri ile plastik ve metalik tek kullanımlık laringoskop bleydlerinin entübasyon başarı oranlarının karşılaştırılmasıBilgin, Hülya; Kara, Ayşegül; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2016Dirençli malign asiti olan olgularda tünelli peritoneal kateter takılmasının etkinliğinin ve kateter fonksiyonlarının retrospektif olarak değerlendirilmesiErdoğan, Cüneyt; Kaya, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Radyoloji Anabilim Dalı.
2016İlk trimester lipid profilinin gestasyonel diyabet öngörüsündeki yeriÖzerkan, Kemal; Oral, İlkay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2016Uludağ Üniversitesi acil servisine göz yakınmaları ile başvuran hastaların demografik analizi, tanı, tedavi ve morbidite üzerine etkili faktörlerArmağan, Erol; Karasu, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
2016Acil servise başvuruları kulak burun boğaz acili olarak değerlendirilen hastaların epidemiyolojik açıdan incelenmesiArmağan, Erol; Ertek, Engin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Acil Tıp Anabilim Dalı.
Collection's Items (Sorted by Submit Date in Descending order): 1 to 20 of 1543