Please use this identifier to cite or link to this item: http://hdl.handle.net/11452/20790
Title: Avusturya'da sosyal - politika'nın genel görünümü
Authors: Weissel, Erwin
Bursa Üniversitesi/İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi.
Başar, Haşmet
Keywords: Avusturya
Sosyal politika
Sosyo-politik uygulamalar
Ekonomik hedefler
Sosyal katılım
Issue Date: 1981
Publisher: Uludağ Üniversitesi
Citation: Weissel, E. (1981). "Avusturya'da sosyal - politika'nın genel görünümü". çev. Haşmet Başar. Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dergisi, 2(2), 203-212.
Abstract: Avusturya'da Sosyal-Politika alanındaki çalışmaları belirleyen koşulları anlayabilmek için iki noktanın özellikle göz önünde tutulması gerekir . Hemen belirtmek gerekir ki, diğer ülkelerde olduğu gibi Avusturya'da da sistem kendine özgü koşullar içinde gelişme olanağı bulmuştur. İkinci olarak bu ülkede öngörülen ekonomik hedeflere ulaşabilmek için, sosyo-politik uygulamalar yeniden dağılım aracı olarak kullanılmış ve «sosyal katılım» sisteminin çekirdeği haline dönüşmüştür.
Description: Viyana Üniversitesi Sosyal Siyaset Bölümü öğretim üyelerinden ve Avusturya İşçi Sendikası Konfederasyonu Eğitim Danışmanı Prof. Dr . Erwin Weissel , Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Kooperatifçilik Enstitüsünün davetlisi olarak Türkiye’ye gelmiş ve 19 Haziran 1980 tarihinde, Bursa'da belirtilen konuda bu tebliği vermiştir.
URI: http://hdl.handle.net/11452/20790
Appears in Collections:1981 Cilt 2 Sayı 2

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2_2_15.pdf2.83 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open


This item is licensed under a Creative Commons License Creative Commons