Browsing by Author Yurtsever, Murat

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 11 of 11
Issue DateTitleAuthor(s)
1998Abdülhak Hâmid’e ait bir bölük mektupUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Hızlı, Mefail; Yurtsever, Murat
1999Bihişti Ramazan Efendi Cemşah u Alemşah: Edisyon kritikYurtsever, Murat; Dindar, Muharrem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
2003Dini ve tasavvufi yönden Nabi Divanı'nın tahlili (Kasideler bölümü)Yurtsever, Murat; Ötkün, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
2004Dinî ve tasavvufî yönden Nâbî Divanı'nın tahlili (gazeller bölümü)Yurtsever, Murat; Yıldırım, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
1999İsmail Hakkı Bursevi Varidat-ı KübraYurtsever, Murat; Çetin, Taner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1999İsmail Hakkı Bursevi, Ruhu`l-Mesnevi (birinci cilt) inceleme metinYurtsever, Murat; Baryaman, Saliha; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
1998Lami'i Çalebi-Hüsn ü Dil (inceleme-metin)Yurtsever, Murat; Şenel, Abit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
2019-01-18Mecmû‘a-i hakkî (inceleme- metin)Yurtsever, Murat; Çonoğlu, Mustafa; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Ana Bilim Dalı/Türk-İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
1999Bir şarih olarak İsmail Hakkı Bursevi ve edebi şerhleriYurtsever, Murat; Taştan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
2000Şerhu'l Mesnevi III.cild transkripsiyonlu metinYurtsever, Murat; Arslan, Sebahattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.
2004Şeyh Galip Divanı'nın dini ve tasavvufi tahliliYurtsever, Murat; Kavaklı, Şekere; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı/Türk İslam Edebiyatı Bilim Dalı.