Browsing by Author Yalar, Mehmet

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-12-28Ali Ahmed Bâkesîr ve romancılığıYalar, Mehmet; Demir, Ethem; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005-02-04Arap edebiyatında Makâme ve bazı Makâmât örnekleriYalar, Mehmet; Karaca, Ahmet Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2011-09-29Beşşâr bin Burd ve döneminin şiirindeki yeriYalar, Mehmet; Ruşid, Asan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2002Cubran Halil Cubran ve çağdaş Arap edebiyatındaki yeriYalar, Mehmet; Günday, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2006-12-29Ebu Mansur Abdulmelik b. Muhammed es-Sealibi`nin Sirru`l-Arabiyye adlı eserinin edisyon kritiğiYalar, Mehmet; Gündoğdu, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1997El-Hatib el-Kazvini ve belagat ilmindeki yeriKılıç, Hulusi; Yalar, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2005Emin er-Reyhani ve Mehcer Edebiyatı'ndaki yeriYalar, Mehmet; Şahin, Şener; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belegatı Bilim Dalı.
2005Esterabadi ve Şerhu'l Kafiyesi ışığında Nahiv ilmindeki yeriYalar, Mehmet; Yazguliyev, Amanmırat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2016-07-19Fâtiha Sûresi'nin Arap dili açısından tahliliYalar, Mehmet; Ataman, Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2002Halil es-Safedi ve Arap dilindeki yeriYalar, Mehmet; Yazguliyev, Amanmırat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2016-07-19Halil Hulki Efendi ve Muktetafu'l-Ezhâr fi Nazmi İzhâri'l-Esrâr isimli eseriYalar, Mehmet; Akay, Sedat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
-İbn Sinân el-Hafâcî ve "Sirru'l-Fesâha" adlı eseri ışığında belâgattaki yeriYalar, Mehmet; Eyüpoğlu, Figen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
1998İslam hukukunda devletlerarası anlaşmalar (devletler hukukuyla karşılaştırmalı)Uludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Yalar, Mehmet
2008Kur'ân'da edebî tasvîrYalar, Mehmet; Kavak, Fadime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.
2001XVI. yüzyıl Bursa alimleri ve Arap diline katkılarıUludağ Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi.; Yalar, Mehmet
2019-08-09Yirminci yüzyılda Suudi Arabistan’da romancılıkYalar, Mehmet; Orhan, Davut; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Temel İslâm Bilimleri Anabilim Dalı/Arap Dili ve Belagatı Bilim Dalı.