Browsing by Author Yılmaz, Muhsin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-01-11Aristoteles'in ontolojik modalite teorisi üzerine bir araştırmaYılmaz, Muhsin; Günenç, Saygın; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2010Aristoteles’te eğitim kavramının politik işleviUludağ Üniversitesi/Fen Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü.; Yılmaz, Muhsin
2015Chomsky'nin bilişselci dil yaklaşımının yabancı dil eğitiminde uygulanabilirliğine ilişkin bir soruşturmaYılmaz, Muhsin; Baykent, Ufuk Özen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2016-07-28Çağdaş metafor teorisi: George Lakoff ve Mark JohnsonYılmaz, Muhsin; Küçük, Okan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2017-11-03Gottlob Frege ve ilk dönem Ludwig Wittgenstein'da anlam problemiYılmaz, Muhsin; Cengiz, Erdal; Demirci, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Bilim Dalı.
2013-12-06Kant'ta aklın teorik kullanımından pratik kullanımına geçişin koşulları üzerine eleştirel bir irdelemeYılmaz, Muhsin; Gözkan, Bülent; Öztürk, Ümit; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Felsefe Tarihi Bilim Dalı.
2018-05-24Postmodern dönem müziğinde estetik nesne olarak sanat yapıtı sorunsalı: 4'33 örneğiYılmaz, Muhsin; Akan, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2006-12-27Voltaire'in din anlayışı ve Türk düşünce dünyası üzerindeki etkileriYılmaz, Muhsin; Aydın, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.