Browsing by Author Yüksel, İbrahim

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 19 of 19
Issue DateTitleAuthor(s)
2001-07-13Benzinli motorlarda enjektör sistemlerinin incelenmesi, disk valfli yeni bir enjektör tasarımı ve imalatıYüksel, İbrahim; Kamış, Zeliha; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makina Mühendisliği Anabilim Dalı.
2011Elektrikli taşıt araçlarında kullanılan lityum-iyon bataryaların modellenmesi ve benzetimiYüksel, İbrahim; Sayın, Ali Abdullah; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2009-02-13Elektro-mekanik sistemlerin darbe genişlik modülasyon tekniği ile sürülmesi ve denetiminin incelenmesiYüksel, İbrahim; Turan, Sertan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı.
2004-03-19Bir elektrohidrolik denetim sisteminde karşı yükün etkisinin araştırılmasıYüksel, İbrahim; Okuroğulları, N. Ebru; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-07-04Elektrohidrolik disk valflerin geliştirilmesi ve bunların çeşitli sinyal işleme teknikleri yolu ile denetlenmesinin araştırılmasıYüksel, İbrahim; Şengirgin, Mesut; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı/Makine Teorisi ve Dinamiği Bilim Dalı.
1989-03-15Bir elektrohidrolik kontrol sisteminin tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Aksoy, Mustafa Oktay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-08-18Bir elektromekanik kumandalı hidrolik takoz tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Erzan, Elif; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2000-12-04Elektromekanik sistemlerin optimum tasarımı ve denetiminin incelenmesiYüksel, İbrahim; Şefkat, Gürsel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı/Makine Teorisi ve Dinamiği Bilim Dalı.
1993-10-14Bir elektromekaniksel sistemin tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Şefkat, Gürsel; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makina Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005-07-25Elektropnömatik bir sistem için valf tasarımı ve denetim tekniklerinin araştırılmasıYüksel, İbrahim; Topçu, Elif Erzan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1997-11-14Hidrolik enjeksiyon presi tasarımıYüksel, İbrahim; Altay, Şenol; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1993-10-08Hidrolik sistemler için sayısal sinyal işleme ve sürücü devre tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Önbaş, Halil İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı.
1992-09-16Hidrostatik güç iletim sisteminin tasarımı ve karakteristiklerinin incelenmesiYüksel, İbrahim; Şengirgin, Mesut; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1988Mekanizmaların analizine eğrisel tansör yaklaşımıYüksel, İbrahim; Pala, Yaşar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2012Mekatronik bir sistemin modellenmesi, benzetimi, gerçeklenmesi ve gerçek zamanlı denetimiYüksel, İbrahim; Demirkesen, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005-10-14Supaplar için elektromekanik eyleyici tasarımı ve denetiminin araştırılmasıYüksel, İbrahim; Kamış, Zeliha; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
2014Üç etkili, yüksek hızlı hidrolik pres tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Köseler, Serhat; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.
1996-11-26Bir yarı aktif süspansiyon sisteminin tasarımı ve analiziYüksel, İbrahim; Şiren, Mahmut Nedim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makina Mühendisliği Anabilim Dalı.
2011-08-22Yüksek serbestlik dereceli mekatronik sistemlerin tasarımı ve kontrolüYüksel, İbrahim; Ekin, Orçun; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Makine Mühendisliği Anabilim Dalı.