Browsing by Author Uzaslan, Esra

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 6 of 6
Issue DateTitleAuthor(s)
2012Kalp yetmezliği tanı ve tedavi için hastaneye yatırılan hastalarda tedavi öncesi ve tedavi sonrası DLCO değişimleri ile akciğer fonksiyonlarında düzelmenin tespitiUzaslan, Esra; Taşbaş, Esin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı.
2010KOAH'lı hastalarda pnömokok aşısının alt solunum yolu enfeksiyonundan korumadaki etkinliği ve yaşam kalitesi üzerindeki etkisiUzaslan, Esra; Yılmaz, Dilber; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2012Kronik obstrüktif akciğer hastalığı olan hastalarda akut alevlenmelerin kardiyak etkileriSerdar, Osman Akın; Uzaslan, Esra; Özyılmaz, Sinem Özbay; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kardiyoloji Anabilim Dalı.
2009Serum ve bronkoalveoler lavaj sıvısı galaktomannan ve B-D-glukan düzeylerinin bağışıklığı baskılanmış hastalarda invaziv pulmoner aspergilloz tanısındaki etkinliklerinin araştırılmasıUzaslan, Esra; Burgazlıoğlu, Başak; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı.
2009Stabil sarkoidoz hastalarında atopi ve alerjik hastalıkların sıklığının değerlendirilmesiUzaslan, Esra; Savaş, Nazan Nalcı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.
2006Vardiyalı çalışan hemşirelerde horlama, uyku bozuklukları ve iş kazalarıUzaslan, Esra; Sönmez, Sevginar; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı.