Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 28  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2007Bursa Beşevler Küçük sanayi sitesindeki mobilya imalathanelerinde çalışan işçilerin ağaç tozu etkilenimlerinin değerlendirilmesiPala, Kayıhan; Osman, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2004Bursa il merkezindeki hastanelerde doğum yapan kadınlarda sezaryen doğum oranları ve bunu etkileyen bazı etmenlerin incelenmesiPala, Kayıhan; Avcı, Kadriye; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2016Bursa il merkezindeki kamu liselerinde çalışan öğretmenlerin sağlık durumu ve işitme problemleriAkış, Nalan; Çelik, Ayşe Betül; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2015Bursa İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı çalışan hekimlerde iş doyumu ve yaşam kalitesi düzeyi ile etkileyen etmenlerPala, Kayıhan; Emiroğlu, Pelin Şavlı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2011Bursa İli'nde iki ayrı belediyede ve farklı istihdam türlerinde çalışanların örgütsel iş stresi ve iş güvencesi açısından karşılaştırılmasıPala, Kayıhan; Özçay, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2009Çocukluk çağı lösemileri ve elektromanyetik alanUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.; Türkkan, Alpaslan
2009Çok düşük frekanslı elektromanyetik radyasyon ve sağlık etkileriUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.; Türkkan, Alparslan; Pala, Kayıhan
1983Gemlik bölgesinde endemik guatr prevalansı araştırmasıGürsoy, Umur; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
1989Gemlik Eğitim Araştırma Bölgesi'nde evli ve üreme çağındaki kadınlarda aile planlaması yöntemleri kullanma sıklığı, yöntem değiştirme nedenleri ve buna etki eden faktörlerin incelenmesiOkan, Necla T.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2000Gemlik eğitim ve araştırma bölgesinde yeşil kart sahiplerinin bazı özellikleri, yeşil kartların kullanımı ve bunu etkileyen etmenlerİrgil, Emel; Güvercin, Cemal Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2011Huzurevinde ve UÜ. Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim Araştırma ve Uygulama Bölgesi'nde yaşayan yaşlılarda depresyon sıklıkları ve etkileyen etmenlerin karşılaştırılmasıAytekin, Necla Tugay; Demiröz, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2010İlköğretim öğrencilerinde fizik büyüme-gelişme ve bunu etkileyen etmenlerAytekin, Hamdi; Vatan, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2017Kırsal mahallelerde birinci basamak sağlık hizmetlerinin değerlendirilmesi: Bursa ili örneğiPala, Kayıhan; Çakır, Rukiye; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
1992Mudanya ve Gemlik ilçe merkezlerinde 15-44 yaş grubu evli kadınlarda aile planlaması yöntemlerini kullanma sıklığı ve bunu etkileyen etmenlerMercan, Emel İrgil; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2011Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim Araştırma ve Uygulama Bölgesinde 20 yaş ve üzeri kadınlarda fazla kiloluluk ve şişmanlık prevalansı ile etkileyen etmenlerİrgil, Emel; Utku, Meriç Arzu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2008Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Bölgesi'nde yaşayan 0-5 yaş arası çocuklarda malnutrisyon prevalansı ve bunu etkileyen etmenlerİrgil, Emel; Tavukçu, Nilüfer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2005Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Bölgesi'nde yaşayan 40-60 yaş arası kadınlarda menopoza girme yaşı ve bunu etkileyen etmenlerAytekin, Necla Tugay; Engindeniz, Fatma Tuba; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2009Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Bölgesi'nde yaşayanların ayaktan tanı-tedavi ve koruyucu sağlık hizmetlerini kullanımları ve etkileyen etmenlerAytekin, A. Hamdi; Seçkin, Rukiye Çetin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2011Nilüfer halk sağlığı eğitim ve araştırma bölgesinde 0-6 yaş çocuklarda ev kazası geçirme sıklığı ve ilişkili faktörlerAkış, Nalan; Karatepe, Tekin Ulaş; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.
2009Nilüfer Halk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Bölgesinde 15-49 yaş arası evli kadınlarda göçle gelme durumunun doğurganlık davranışları üzerine etkisiAytekin, Necla; Ocakoğlu, Hande; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Halk Sağlığı Anabilim Dalı.