Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 8 of 8
Issue DateTitleAuthor(s)
1994Akut bakteriyel, tüberküloz ve viral menenjitlerde beyin omurilik sıvısında interlökin-1 beta (IL-1B) ve tümör nekrozis faktör-alfa (TNF-a) düzeyleriAkalın, Halis; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1989Akut viral hepatitlerin ELISA yöntemiyle ayırıcı tanı ve bazı epidemiyolojik özelliklerinin irdelenmesiMıstık, Reşit; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1988Bursa yöresinde erişkinlerde enteropatojenik escherichia coli dağılımıGedikoğlu, Suna; Erten, Münir; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1991Bursa yöresinde yersinia enterocolitica izolasyonu üzerine bir çalışmaGökırmak, Feridun; Tunguç, Yarser; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1987Cryptococcus Neoformans'ın güvercin dışkılarındaki dağılımıKılıçturgay, Kaya; Yılmaz, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1992Değişik klinik örneklerden haemophilus cinsi bakterilerin izolasyonuEkici, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1991Tüberküloz menenjit ve pürülan menenjitli olgularda lenfosit altgrupları ve doğal öldürücü hücrelerin oran ve mutlak sayılarının monoklonal antikorlar kullanılarak saptanmasıGökırmak, Feridun; Akdiş, Ali Cezmi; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.
1998Tüberküloz plörezide spesifik koruyucu immün yanıtın farklı immünolojik parametrelerle değerlendirilmesiOral, Haluk Barbaros; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı.