Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 114  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
199925G Whitacre, 26G Atraucan®, 25G Quincke iğnelerle uygulanan spinal anestezinin özellikleriTürker, Y. Gürkan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
1989Açık kalp cerrahisinde yüksek doz fentanil-02 ile birlikte kullanılan pankuronyum ve vekuronyumun kardiyovasküler etkilerinin karşılaştırılmasıYanık, İsmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2012Adduktor spastisitede obturator sinir blokajı; periferik nörostimulatör tekniği ile ultrasonografi tekniğinin karşılaştırılmasıŞahin, Şükran; Selmi, Nazan Has; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Aksiller anestezide sedasyon amaçlı kullanılan midazolamın bolus ve infüzyon dozlarının karşılaştırılmasıYılmazlar, Aysun; Bahtiyar, Nedret Hacıferat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2013Anestezi uygulamalarımız sırasında periferik yerleştirilen santral venöz kateterlerin değerlendirilmesiKorfalı, Gülsen; Aydın, Hakan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2011Anestezi uygulamalarında hasta anksiyetesini nasıl azaltabiliriz?Özcan, Berin; Akoğul, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Anestezi uygulamasında hasta memnuniyet düzeyini nasıl yükseltebiliriz?Yılmazlar, Aysun; Atlas, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2015Artertiyovenöz fistül cerrahilerinde lokal anestezi ve rejyonal anestezinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Terkanlıoğlu, Serkan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2013Artroskoik anterior cruiate ligament onarımı cerrahisinin postoperatif analjezisinde intraartiküler levobupivakainin etkin konsantrasyonunun belirlenmesiYavaşcaoğlu, Belgin; Mandıracı, Bilgen Onbaşı; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2010Artroskopik diz cerrahisinde intraartiküler levobupivakain ve bupivakain kullanımının postoperatif analjeziye etkisinin karşılaştırılmasıKaya, F. Nur; Özdemir, Nurdan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
1992Atrakuryum ve Vekuronyum'un hemodinamik etkilerinin kalp kapak hastalıklarında karşılaştırılmasıKahveci, Ş. Ferda; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2000Bebek ve çocuk hastalarda ameliyat ve yoğun bakım tedavilerinde ortaya çıkan supraventriküler taşiaritmilerin adenosin kullanımı ile ayırıcı tanısı ve tedavisiÖzcan, Zahit Berrin; Baysal, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2010Çalışan kalpte koroner arter cerrahisinde desfluran ve total intravenöz anestezi'nin (TIVA) hemodinami üzerine etkilerinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Özbey, Tuğçe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
1984Çeşitli anestezik yöntemlerin ekonomik açıdan karşılaştırmalarıSezer, Selma; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Çivili başlık kullanımında oluşan hemodinamik yanıtları önlemede esmolol ve fentanilin etkilerinin karşılaştırılmasıBilgin, Hülya; Hazıroğlu, Erkan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2013Çocuklarda trendelenburg pozisyonu ve valsalva manevrasının internal jugulre ven çapı ve yerleşimi üzerine etkisiMoğol, Elif Başağan; Dinçyürek, Gamze Naime; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2012Deksketoprofen ve tramadolün postoperatif analjezik etkilerinin karşılaştırılmasıYavaşcaoğlu, Belgin; Özkan, Süreyya; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2011Deksmedetomidin ve esmololün derlenme döneminde oluşan artmış hemodinamik yanıt tedavisindeki etkinliklerinin karşılaştırılmasıMoğol, Elif Başağan; Günay, Hülya; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
2009Deksmedetomidinin hemodinami ve entübasyon koşullarına etkisiKaya, F. Nur; Yıldırım, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.
1998Doğum analjezisinde intratekal bupivakain ve fentanil kombinasyonuna eklenen klonidin ve neostigminin etkileriÖzsaraç, Özer; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı.