Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 24  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2005Çocuklarda akut batınUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.; Kırıştıoğlu, İrfan
1994Çocuklarda anorektal manometri uygulamalarıKırıştıoğlu, İrfan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2006Çocuklarda aynı seansta yapılan oturur ve yatar pozisyondaki ürpdinamik parametrelerin karşılaştırılmasıBalkan, Emin; Halil, Taner; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2008Çocuklarda fonksiyonel konstipasyonKırıştıoğlu, İrfan; Tanır, Burak; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2016Çocuklarda safra kesesi taşı: Klinik ve cerrahi bulguların değerlendirilmesiKırıştıoğlu, İrfan; Aydın, Çetin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2015Gastroözofageal reflü hastalığı tanısında impedans tekniği ile tespit edilmeyen reflü ataklarında 'pH-ONLY olayları' fenomeni ve impedans ile phmetre tekniği arasında özofagusun asit etkisinde kalış sürelerinin karşılaştırılmasıDoğruyol, Hasan; Parlak, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2006Gıdalardaki katkı maddeleri ve zararları; çocukluk hiperaktivitesiUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.; Doğruyol, Hasan
2012Hirschsprung hastalığı tanısıyla transanal endorektal pull-through ve transanal myektomi/sfinkteromyektomi yöntemleriyle ameliyat edilen hastaların sonuçlarının değerlendirilmesiKırıştıoğlu, İrfan; Adıgüzel, Ünal; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
1991İnce iğne aspirasyon biopsisinin yüzeyel lenfadenopatilerin değerlendirilmesindeki yeriBalkan, M. Emin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2004İnvajinasyonlarda tedavi yaklaşımıUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.; Kırıştıoğlu, İrfan
1998Kemoterapötik ajanların bağırsak duvarı, florası ve bakteriyel translokasyon üzerine etkileriÖzel, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
1998Kontinü ve siklik TPN'un hepatobilyer sisteme etkileriAvşar, Mehmet İzzet; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2011Koroziv özofajite sekonder darlıklar extractum cepae heparin ve allantoin jel ile önlenebilir mi?Gürpınar, Arif; Mercan, Mehmet Hilmi; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2013Koroziv özofajite sekonder gelişen özofagus darlıkları oral extractum cepae süspansiyon ile önlenebilir mi?Gürpınar, Arif; Çalışkan, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2010Laparoskopik nissen fundoplikasyonu yapılan gastroözofageal reflü hastalıklı çocukların yaşam kalitesi ölçeği ile değerlendirilmesiDoğruyol, Hasan; Özçakır, Esra; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
2010-11-30Lobektomi deneyimlerimizUludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.; Mercan, Mehmet Hilmi; Gürpınar, Arif; Şengün, Ayşe; Doğruyol, Hasan
1993Sıçanlarda fötal adrenal gland transplantasyonu ve sonuçlarıŞanal, A. Murat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
1993Tavşanda kısa bağırsak sendromu modeli oluşturulması ve çekum yapılarının bu model üzerine etkileriÜnal, H. Murat; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
1998Tavşanlarda intestinal permeabilite ve bakteriyel translokasyon yönünden siklik ve kontinü TPN modellerinin karşılaştırılmasıGüney, Neşe; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.
1999Tavşanlarda kontinü ve siklik TPN'un bazal safra akımı ve fosfolipid sekresyonuna etkilerinin değerlendirilmesiSınmaz, Kutluğ; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı.