Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 10 of 10
Issue DateTitleAuthor(s)
1993Konaklama işletmelerinin verimliliğinin incelenmesi (Balıkesir ve yöresinde uygulama çalışması)Yücel, Asım; Karaman, Sabahattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1993Konaklama işletmelerinin verimliliğinin incelenmesi (Balıkesir ve yöresinde uygulama çalışması)Yücel, Asım; Karaman, Sebahattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1991Konaklama sektöründeki yiyecek-içecek işletmelerinin optimum maliyet ve karlılık analiziHacıoğlu, Necdet; Taşkın, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1984Otel işletmelerinde maliyetlerin karlılık açısından değerlendirilmesi ve uygulama örneğiSümerkan, Zekeriya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1984Örgüt-çevre-yönetim ilişkilerinde değişmenin yönü ve bir araştırma denemesiYönet, Ender; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1984Sanayi işletmelerinde uzmanlaşmanın işle ilgili tutumlar üzerine etkileriMet, Ömer Lütfi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1990Seyahat işletmelerinde turistik ürün (paket tur) üretimi ve dağıtımıHacıoğlu, Necdet; Gökdeniz, Ayhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1993Turizm işletmelerinde kuruluş yeri seçimi ve bir uygulamaAydemir, Burhan; Arslan, Yunus; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1991Turizm işletmelerinde profesyonel yönetici ve eğitimi sorunları: Anket uygulamasıHacıoğlu, Necdet; Bozok, Düriye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.
1993Turizmde tanıtma stratejileri ve politikaları ile Türkiye'deki durumun incelenmesiHacıoğlu, Necdet; Aymankuy, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Anabilim Dalı.