Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Carl Schmitt'in politik felsefesi açısından modern Türkiye'de güçlü devlet kavramıSarıbay, Ali Yaşar; Bezci, Bünyamin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2015-10-10Chantal Mouffe ve liberal siyaset teorisinin demokratik eleştirisiSarıbay, Ali Yaşar; Karaaslan, Ebuzer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2012-07-26Edmund Burke'te politik akıl ve modernite eleştirisiSarıbay, Ali Yaşar; Gayırhan, Günhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2005Feminizm ve İslam ilişkisi: "İslami feminizm"Gökırmak, Mert; İngün, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
1996Grup kimliğinin siyasal davranış üzerine etkisi: Müşküle köyünün retrospektif analiziSarıbay, Ali Yaşar; Serdar, Sertaç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2005İletişimsel kamunun gösterişçi tüketimi: Yeni toplumsal hareketlerGökırmak, Mert; Köktürk, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2013-07-09John Stuart Mill'in liberalizm anlayışıKüçükalp, Derda; Pınarcı, Edanur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2004Karar alma sürecine kişilik sistemlerinin etkisi ve liderlikSerdar, Sertaç; Koç, Birkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2015-06-24Bir medeniyet projesi olarak neoliberal küreselleşme: Robert W. Cox'un teorik yaklaşımıSarıbay, Ali Yaşar; Akkuş, Elif Bengi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2014-07-11Osmanlıcılık ile İslamcılık arasında bir düşünür: Mizancı Murad Bey ve siyasi görüşleriSarıbay, Ali Yaşar; Durmaz, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2005Politik felsefede Nihilizm sorunu: Nietscheci bir tartışmaSarıbay, Ali Yaşar; Küçükalp, Derda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2016Radikal demokrasi kuramı bağlamında toplumsal cinsiyet meselesi: Judith Butler'ın kuramsal yaklaşımının değerlendirilmesiSarıbay, Ali Yaşar; Başaran, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2016-07-18Siyaset felsefesinde özne eleştirisi: Lacancı bir perspektifKüçükalp, Derda; Erayman, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
1999Siyaset-felsefe ilişkisi (siyaset felsefesinin sınırları)Sarıbay, Ali Yaşar; Küçükalp, Derda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2010-02-12Siyasetin yerel boyutları ve ulusal siyasetle etkileşimi: Nizip ilçesi alan çalışmasıSerdar, Sertaç; Gümüş, Berrin Güner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2013-05-30Sosyal kontrol kavramı açısından tıp sosyolojisinin imkanlarıSarıbay, Ali Yaşar; Caner, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2015-02-16Sosyalizm sonrası Polonya'da kimlik milliyetçilik ilişkisinin politik kültürel yansımalarıGökırmak, Mert; Elmas, Recep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2011-02-18Türkiye'de Marksist sol milliyetçilik ve popülizm: Attilâ İlhanSerdar, Sertaç; Karsan, Gökhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2016-06Türkiye'de siyasal sistem tartışmaları; parlamenter sistemin sorunlarına alternatif olarak yarı başkanlık sistemiKüçükalp, Derda; Bilgin, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2013-07-29Yazılı basın haberciliğinde toplumsal cinsiyetin 'beden'sel temsiliKüçükalp, Derda; Kumova, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.