Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 38  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1992Din eğitimi ve öğretiminde mükafat ve cezaÖcal, Mustafa; Ay, Mehmet Emin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1994Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretiminin ortaöğretim öğrenci davranışları üzerindeki etkileriÖcal, Mustafa; Altınok, Rafet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2003Din temelli toplumsal taleplerin demokratik süreçlere kanalize edilmesinin sosyolojik analizi (1945-1950 Sebilürreşad-Büyük Orta Doğu örneği)Er, İzzet; Cengiz, Fatma Türkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Dini gelişimde cinsiyet farklarıHökelekli, Hayati; Yılmaz, Rahime; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992Dini iman suç ve tevbe ilişkisiHökelekli, Hayati; Aslan, Nebile; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1998Dini inanç ibadet ve dua'nın umutsuzlukla ilişkisiHökelekli, Hayati; Ünal, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1997Duanın psikolojik ve psikoterapik etkileriHökecekli, Hayati; Doğan, Mebrure; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992Ebu Nasr es Serrac ve Kitabu'l-LumaKara, Mustafa; Deniz, Abdülilah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993Ergenlerde özdeşleşme ve din eğitimi: (İHL ve GL öğrencileri arasında karşılaştırmalı bir araştırma)Öcal, Mustafa; Kılavuz, M. Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995Ergenlerin dini gelişiminde sevgi ve korku motifinin etkinliğiHökelekli, Hayati; Albayrak, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2023-12-26Erken Alman romantizminde ironik ve poetik hakikatUludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.; 0000-0001-8407-8312; Kurti, Baki
1992Farabi felsefesinde müstefad akl'ın yeri ve önemiAydın, Hüseyin; Aydın, Turan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996Faslü`l-Makal ve el-Keşf ışığında İbn Rüşd'de felsefe-din ilişkisiUysal, Enver; Öztürk, Cihan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
2002İbadet eğitimi - öğretimi ve metotlar: 7-14 yaşAy, Mehmet Emin; Sağlam, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992İbn Bâcce'nin insan görüşüHüseyin, Aydın; Aydınlı, Yaşar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1996İbn Haldun'da kişilik teorisi (Sosyal-psikolojik bir yaklaşın)Hökelekli, Hayati; Hayta, Beyhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992İbn-i Sina 'da tanrı-kainat ilişkisiAydın, Hüseyin; Peker, Hidayet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1992İlâhi dinlerde ma'bedTümer, Günay; Güç, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1995İmam hatip liselerinde hitabet dersi ve eğitimiÖcal, Mustafa; Çevik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.
1993John Locke'da tanrı ve tanrı-alem ilişkisiAydın, Hüseyin; Çetin, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı.