Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 26  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2009Alexander Gottlieb Baumgarten'da duyusal bilginin bilimi olarak estetikEren, Işık; Sınmaz, Nesrin Atasoy; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2007Aristoteles geleneğine bağlı bilim anlayışının modern bilim anlayışına geçiş sürecinde uğradığı dönüşümlerKutlusoy, Zekiye; Gür, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2015-11-19Aristoteles, İbn Sina ve Thomas Aquinas'ın "Peri Hermeneias"ları ("yorum üzerine"leri): Karşılaştırmalı bir değerlendirmeÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2009-08-12Arthur Schopenhauer'ın özgürlük anlayışıEren, Işık; Esenyel, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2017-06-08Berkeley'de cisimsel töz eleştirisiÜrek, Ogün; Çebi, Cengiz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2015Chomsky'nin bilişselci dil yaklaşımının yabancı dil eğitiminde uygulanabilirliğine ilişkin bir soruşturmaYılmaz, Muhsin; Baykent, Ufuk Özen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
1998Descartes ve Heidegger'in varlık kurumlarının karşılaştırılmasıÇüçen, A. Kadir; Dağtekin, Nuray Ertek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2010-07-21Descartes ve öncesinde özne ve öznellik kavramları üzerine bir incelemeKutlusoy, Zekiye; Budak, Buryak; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2010F. W. Schelling' de felsefe ve sanat ilişkisiEvren, Işık; Uçar, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
1999Felsefi dil ve söylemin neliği üzerine bir çalışmaCevizci, Ahmet; Tüfekçi, Aysel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2016-11-18Heidegger'in yazgı anlayışı üzerine bir yorumlamaÇüçen, A. Kadir; Gür, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
1999Horkheimer ve Adouno bağlamında eleştirel teoriÇüçen, A. Kadir; Çiçekdağı, Caner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2016-10-26İletişimsel eylem kuramını modern bir özgürleşim paradigması olarak okumakEren, Işık; Torun, Tayfun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
1997J. L. Austin'in söz edimleri çözümlemesinin dil felsefesi açısından değerlendirilmesiİyi, Sevgi; Altınörs, Selami Atakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2005Jean-Paul Sartre ve sahicilik etiğiCevizci, Ahmet; Gençler, Cem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2013-06-20Judith Butler ve post-modern feminizmCevizci, Ahmet; Saliya, Derya Aybakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2017-06-08Kierkegaard' ta diyalektik kavramıÜrek, Ogün; Samancıoğlu, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2018-05-24Postmodern dönem müziğinde estetik nesne olarak sanat yapıtı sorunsalı: 4'33 örneğiYılmaz, Muhsin; Akan, Nesrin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2014Postmodern dönemde epistemolojik hakikat sorunu: Baudrillard örneğiÇüçen, Abdülkadir; Güzel, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.
2014Pre-Sokratiklerden Aristoteles'e ruh ve ölümsüzlük anlayışlarıGünsoy, Funda; Çetin, Zeynep; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Felsefe Anabilim Dalı/Sistematik Felsefe ve Mantık Bilim Dalı.