Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 37  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2018-03-28Akıllı kentlere ilişkin ISO 37120 standardı göstergelerinin çok değişkenli istatistiksel tekniklerle irdelenmesiIşığıçok, Erkan; Akdamar, Emrah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2018-02-27Büyük veri ve istatistikteki uygulamalarıAytaç, Mustafa; Çelik, Sadullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1995Çok boyutlu ölçekleme analizi ve bir uygulama denemesiGürsakal, Necmi; Fındıkkaya, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1998Çok değişkenli istatistiksel süreç kontrolü ve bir uygulama denemesiGürsakal, Necmi; Oğuzlar, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2001Deney planlamasında yanıt yüzeyi denemeleri ve bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Kale, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2006-11-02Diskriminant analizi ve bir uygulama denemesiAytaç, Mustafa; Cangül, Oya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2010-09-30Doğrulayıcı faktör analizi ile bir uygulamaAytaç, Mustafa; Öngen, Kadriye Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2018-09-14Doğrulayıcı faktör analizi ve rüzgar enerjisi ölçeğine uygulamasıArlı, Nuran Bayram; Sari, Erhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2018-07-01Duygu analizi ve sosyal medya alanında uygulamaOğuzlar, Ayşe; Kızılkaya, Yusuf Murat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2004Finansal risk yönetimine istatistiksel yaklaşım: Riskteki değer ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Dalgıç, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2009-10-12Finansal zaman serileri analizine frekans boyutu yaklaşımı: Dalgacıklar yöntemi ve İMKB'de bir uygulamaAcar, Fatma; Gürsakal, Sevda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2011-12-23Firmalarda organizasyonel ağ analizi ve bir uygulamaGürsakal, Necmi; Tüzüntürk, Selim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2012-06-28İstatistik dersine yönelik kaygının yapısal eşitlik modellemesi ile incelenmesiOğuzlar, Ayşe; Bayrak, Seyhat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1996-09-04İstatistiksel kalite kontrolu ve süreç yeterlilik analiziAytaç, Mustafa; Aydın, Z. Berna; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2013-12-20Kalite karakteristiğinin modellenmesinde tepki yüzeyi metodolojisi: Bir uygulama denemesiGürsakal, Necmi; Çakır, M. Cemal; Murat, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1998Kalite kontrolünde birikimli toplam kontrol tekniği ve bir uygulama denemesiGürsakal, Necmi; Selimoğlu, Emel; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1998Kanonik korelasyon analizi ve bir uygulamaGürsakal, Necmi; Başaran, Erol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2000Karşılık getirme analizi ve bankacılık sektörüne uygulanmasıAytaç, Mustafa; Bayram, Nuran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
1994Katlı örnekleme ve bir uygulamaAytaç, Mustafa; Göktaş, Aysun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.
2006Konjoint analizi ve tüketicilerin cep telefonu tercihinin belirlenmesi ile ilgili bir uygulamaAytaç, Mustafa; Dikici, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Ekonometri Anabilim Dalı/İstatistik Bilim Dalı.