Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 15 of 15
Issue DateTitleAuthor(s)
1994135/313 nolu şer'iye siciline göre (1135/1722-1213/1798) yıllarında Amid (Diyarbakır) sancağında sosyal ve ekonomik durumÇetin, Osman; Yıldız, Abdulvahap; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
2000B 171/347 nolu Bursa mahkeme siciliHızlı, Mefail; Balcı, Hacer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1996Bursa İvaz Paşa KülliyesiÇetin, Osman; Pay, Salih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1991Bursa mahkeme sicillerine göre XIV - XVI. yüzyıllarda Bursa medreseleriÇetin, Osman; Hızlı, Mefail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
2003Cizyedarzade Ahmed Bahaüddin Efendi ve "Fetihname"siÇetin, Osman; Dilekçi, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1995Cumhuriyet Dönemi'nde Anadolu'nun İslamlaşma süreci ve ihtida hareketleriÇetin, Osman; Cansu, Asiye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
2001Çorum vakıflarıAlgül, Hüseyin; Ilıca, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1994Daru'l-erkamAlgül, Hüseyin; Bodur, Erol; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1997Hz. Peygamber Döneminde bey`atKazancı, Ahmet Lütfi; Yıldırım, Hamdi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1993Hz. Peygamber'den sonra yönetim problemi (Hz. Ebû Bekir devri)Algül, Hüseyin; Çakır, Vural; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1999İsmail Hakkı Bursevi Varidat-ı KübraYurtsever, Murat; Çetin, Taner; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1992Mahkeme sicillerine göre XV. yüzyıl Bursa VakıflarıÇetin, Osman; Tuncer, Yakup; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1994Osmangazi ve Orhangazi Devri Osmanlı-Bizans münasebetleriAlgül, Hüseyin; Irmak, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1995Sicillere göre Bursa'nın sosyo-ekonomik yapısı: 950 /1542 - 1543Çetin, Osman; Çetin, Şaban; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.
1999Bir şarih olarak İsmail Hakkı Bursevi ve edebi şerhleriYurtsever, Murat; Taştan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı.