Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 22  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1997Araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ülke kalkınmasına etkileri ve Türkiye örneğiDülgeroğlu, Ercan; Özkan, Altay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1999Avrupa Birliği`nde parasal bütünleşme sürecine Maastricht kriterleri çerçevesinde Türkiye`nin uyum sorunuErtürk, Emin; Ekiz, Naciye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2016-09-22Bağımsızlık sonrası Karadağ'da dış ödemeler bilançoları üzerine bir değerlendirmeAslanoğlu, Mehmet; Beckovic, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1997Dokuma teknolojisinin durumu ve Türkiye'de dokuma makinaları imalat imkanlarıErtürk, Emin; Özaksun, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2018-09-18Döviz kuru ve petrol fiyatlarının enflasyona yansıma karakteri: Türkiye örneğiErtürk, Emin; Çelik, Rümeysa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2005Endüstri-içi ticaret teorisi açısından dış tıcaret yapımızın değerlemesiİyibozkurt, Erol; Başkol, Murat Ozan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2007Geçiş ekonomilerinde makro ekonomik istikrar sorunları: Rusya örneğiÖlmezoğulları, Nalan; Çöküntü, Esra Güler; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2004Geçiş ekonomilerinden Kafkasya ekonomilerinin Türkiye ile dış ticaret olanaklarıİyibozkurt, Erol; Cebeci, Ayşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2005GSMH zaman serileriDülgeroğlu, Ercan; Gürsakal, Gürsu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1998İhracatı finansman teknikleri ve Türkiye'deki uygulamaErtürk, Emin; Büyükkeskin, Şükriye Zerrin Aday; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2008İktiadi psikoloji: Teori ve ihracatçı müteşebbis karar profili üzerinde bir uygulamaErtürk, Emin; Basılgan, Müslüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2000Kafkasya ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'ndeki Türk müteahhitlik hizmetlerinin ekonomik analiziSeyidoğlu, Halil; Güler, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2003Kamu kurumlarında döner sermaye uygulaması ve Uludağ Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi örneğiAslanoğlu, Mehmet; Efendioğlu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2011-12-23Lojistik sektörünün rekabet gücü yönüyle analizi: Türk lojistik sektörü için bir çalışmaİyibozkurt, Erol; Keser, Hilal Yıldırır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1997Nedenleri ve etkileriyle Türkiye'de iç borçlanma politikasıAcar, Yalçın; Arıkan, Ümit İsmail; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
2014Ortak tarım politikası ve ortak piyasa düzenlemeleri çerçevesinde Bursa meyve - sebze sektörünün Avrupa Birliği'ne uyumuAslanoğlu, Mehmet; Derici, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1996Özelleştirme ve Adana Çimento T.A.Ş. örneğiDülgeroğlu, Ercan; Niksarlıoğlu, Tolunay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1997Sektörel dış ticaret şirketleri ve kalkınma (Türkiye örneğinde)Dülgeroğlu, Ercan; Mayda, Şebnem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1996Teknoloji ve rekabet: Bursa havlu sanayii örneğiDülgeroğlu, Ercan; Yeşil, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.
1999Türkiye'de otomotiv sanayi ve ihracat potansiyeliİyibozkurt, Erol; Özdemir, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İktisat Anabilim Dalı/İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalı.