Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 71  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2017-03-03Aile işletmelerinde aile üyeleri-profesyonel yönetici çatışmalarının profesyonel yöneticilerin performansı üzerindeki etkileriKaymaz, Kurtuluş; Demircan, Hale; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2017-01-27Aile şirketlerinde örgütsel bağlılık: Nepotizm ve etkileri üzerine Kocaeli bölgesinde bir çalışmaEfil, İsmail; Üstün, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2016-06-19Aile şirketlerinde stratejik planlamanın kurumsal performans üzerine etkilerine dair bir araştırmaEryılmaz, Mehmet; Yılmaz, Pakize; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2008-05-06Aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci ve bir uygulama örneğiTüz, Melek; Sungurtekin, Pınar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2006Avrupa Kalite Ödülü Modeli' nin eğitim kurumlarında uygulanması ve modelin performansa etkisi üzerine bir araştırma.Efil, İsmail; Ürüt, Zeycan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2004Belediye iktisadi teşekküllerinde toplam kalite yönetimi ve BURFAŞ örnek uygulamasıTak, Bilçin; Beşli, Fahrettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2018-08-28Bilgi güvenliği stres faktörlerinin iş tatminin üzerindeki etkileri: AR-GE merkezi olan işletmeler üzerine bir araştırmaKaymaz, Kurtuluş; Erbi, Halil; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2004Bilgi tabanlı organizasyonlarda liderlikEfil, İsmail; Çağlayan, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2018-03-05Bireysel farklılıklar ve bağlamsal etmenlerin iş gören yaratıcı performansı üzerindeki etkisiAltıntaş, Füsun Çınar; Akan, Efrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2009Bursa Sanayi Bölgesindeki tekstil işletmelerinin yönetsel sistem ve süreçleri üzerinde likert modeliyle yapılan bir alan araştırmasıAstarlıoğlu, Sabri; Güven, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2012-08-03Çalışanların, iş yerlerinde karşılaştıkları etik olmayan durumları raporlama eğilimleri ve bir uygulamaTak, Bilçin; Bakar, Şaban; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2003Çatışma yönetimi stratejileri ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Kaya, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2017-09-11Değişim mühendisliği ve örgütsel bağlılık arasındaki ilişkinin incelenmesi ve bir uygulamaÇiftçioğlu, Başak Aydem; Toprakkaz, Bihter Akçalı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
1996Değişim yönetimi ve planlı değişimTüz, Melek Vergiliel; Güzel, Tülay; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2011Duygusal zeka ve iletişim arasındaki ilişki: Bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Eröz, Sibel Sü; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2018-07-04Duygusal zekânın stresle başa çıkma tarzları üzerindeki etkisini incelemeye yönelik bir araştırmaÇınar Altıntaş, Fisun; Kuzu, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
1995Endüstri işletmelerinde işgücü planlama teknikleri ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Merden, Seher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2008-08-29Geribildirim sisteminin çalışan perfomansı üzerine etkileri ve bir uygulamaAstarlıoğlu, Sabri; Kaymaz, Kurtuluş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2004Gıda sektöründe ISO 9000 kalite yönetim sisteminin doküman yapısı ve uygulama örnekleriEfil, İsmail; Kaprol, Hande Günseven; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2003Halkla ilişkiler ve etikSabuncuoğlu, Zeyyat; Aydemir, Başak Aydem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.