Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 28  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2016-07-19Aile işletmelerinde aile üyesi olmayan çalışanların iş tatmininin örgütsel bağlılığa etkisi üzerine bir araştırmaEryılmaz, Mehmet; Birgül, Bahar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2016-05-05Algılanan örgüt kültürü ve örgütsel vatandaşlık davranışı üzerine karşılaştırmalı bir araştırma: Mısır ve Türkiye örneğiAltıntaş, Füsun Çınar; Nohut, Fazilet; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2002Beceriye dayalı ücretleme sistemi ve bir uygulamaAstarlıoğlu, Sabri; Kaymaz, Kurtuluş; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2010-07-23Çevreye uyum yaklaşımı bağlamında örgütlerin davranışlarının analizi: Türk sağlık alanında bir uygulamaTak, Bilçin; Acar, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1999Eğitim ihtiyacının planlanması ve değerlemesinde yöntemler (Bursa`daki yabancı sermayeli işletmelerde uygulama örnekleri)Sabuncuoğlu, Zeyyat; Aydın, Gülçer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2002Göstergelerle yönetim yaklaşımı ve otomotiv sektöründe bir uygulamaTak, Bilçin; Türker, Mevhibe Mehtab Oğuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2000Gıda sektöründe istatistiki proses kontrol ve yeterlilik analizi, bir uygulama örneğiEfil, İsmail; Şirin, Figen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1998Hizmet işletmelerinde ISO 9000 kalite güvence sistemi standartları ve uygulama örnekleriEfil, İsmail; Yılmazer, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2003İmalat işletmelerinde kıyaslama tekniği kullanılarak süreç performansının ölçümü ve otomotiv endüstrisinde bir uygulamaTak, Bilçin; Heptürk, Sarp; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1996İnsan kaynakları stratejisi ve Silahlı Kuvvetler uygulamasıTüz, Melek; Özdil, Bülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1996İnsan kaynakları yönetiminde toplam kalite yönetimiTüz, Melek; Pakdil, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2005İşletme etiği ve çalışanların şirketlerinde mevcut olan etik uygulamalara ilişkin algılarının ölçümüne yönelik bir araştırmaTak, Bilçin; Bayram, Seda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2005İşletmelerde insan kaynakları bilgi sisteminin oluşturulması ve bir uygulamaEfil, İsmail; Lazol, Asude; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1999İşletmelerde stratejik kalite planlamasında yeni bir yaklaşım: Hoshin planlamasıSabuncuoğlu, Zeyyat; Coşkun, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
1997Kalite güvence sistemi içinde dökümantasyonun yeri ve önemiEfil, İsmail; Aşçı, Neşe; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2016-01-08Kurumsal itibar ve kurumsal sosyal sorumluluk ilişkisini anlatmaya yönelik bir çalışmaÇiftçioğlu, B. Aydem; Gök, Benan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2008Kurumsal itibarın çalışanların örgütsel bağlılığı üzerindeki etkisi ve bir uygulamaSabuncuoğlu, Zeyyat; Çiftçioğlu, Başak Aydem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2003Küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ'lerde) stratejik planlama ve bir uygulamaAstarlıoğlu, Sabri; Göktekin, İnci Yılmaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2004Kültürlerarası yönetim açısından yönetici değerlerinin karşılaştırılmasıTüz, Melek; Altıntaş, Füsun Çınar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2000Medya işletmelerinde kurumsal kimlikAstarlıoğlu, Sabri; Korukçu, Yalın; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.