Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 34  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2007Davranışsal finans ve pişmanlık teorisi'nin döviz kuru riskinden korunma kararına etkisiAlper, Değer; Ertan, Yasemin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Denetim planlaması ve denetim planlamasında kullanılan kantitatif tekniklerÇabuk, Adem; Özkaraman, Sadiye; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1998Ekonomik katma değer ve bir uygulamaLazol, İbrahim; Kaptan, Nurten; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2000Enflasyon ortamında finansal raporlamaLazol, İbrahim; Bulur, Engin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2003Enflasyonun işletmelerin mali tabloları üzerindeki etkileri ve giderilmesiPala, Fikri; Caferov, Rasim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Factoring, forfaiting, menkul kıymetleştirme işlemleri ve muhasebesiCeylan, Ali; Solmaz, Ayfer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2002Faiz oranı opsiyonları ve Türkiye'de uygulanabilirliğiCeylan, Ali; Ergin, Tolunay Kağan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Geleneksel portföy yönetimi yaklaşımı va İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda uygulanabilirliğiPala, Fikri; Düzel, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2003Hedef maliyetleme sisteminde bütçe yaklaşımı ve bir işletme üzerinde uygulamaGücenme, Ümit; Pıcakcı, Nihal Önal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2005Hedef maliyetleme yönteminin yönetim kararlarındaki rolü ve mamul geliştirme aşamasında uygulanmasıErtürk, Halis; Acar, Funda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997İşletmelerde kar planlama aracı olarak satış bütçesinin hazırlanmasıSoydan, Hakkı; Tuğay, Osman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2002İşletmelerde maliyet analizi ve içecek sektöründe bir uygulamaLazol, İbrahim; Öz, Mete; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1994İşletmelerde vergi denetimi ve vergi denetim raporlarıÇabuk, Adem; Akbıyık, Sedat; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2010Kamu sektöründe strateji haritalarının yapılandırılması ve bir uygulamaKaygusuz, Sait Y.; Öztürk, Beytullah; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Küçük ölçekli bankalarda kredilendirme süreci ve uygulama örneğiErtürk, Halis; Yücel, Rüya Babalık; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2002Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yatırımlarında finansal kiralamaLazol, İbrahim; Tellier, Ali; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2014-06-13Kısıtlar teorisi ve bir üretim işletmesinde uygulamaKaygusuz, Sait Y.; İlhan, Eda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
2007-05-17Kısıtlar teorisine dayalı bir yönetim muhasebesi yöntemi: Katkı muhasebesi ve bir uygulamaKaygusuz, Sait Yüksel; Özdemir, Selçuk; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Modern portföy teorisi ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda uygulanabilirliğiPala, Fikri; Demirel, Seyhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.
1997Otel işletmelerinde karlılık analizleri ve bir uygulamaSoydan, Hakkı; Yener, Bahadır; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe-Finansman Bilim Dalı.