Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 48  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
20102008 küresel finans krizinin hisse senedi getirleri üzerindeki etkisi: İMKB'de bir uygulamaKarabıyık, Lale; Kara, Esen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2017-09-1521. yüzyılda işletmelerin bağımlı yolu: Bağımsız denetim ve Türkiye analiziKaygusuz, Sait Yüksel; Yıldız, Eren; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2011-10-26AB ile entegrasyonda muhasebe mesleğinin değerlendirilmesiPala, Fikri; Çelik, Şevki; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2004Bankalarda risk yönetimi ve riske maruz değer(RMD) modelinin uygulanmasıAlper, Değer; Şahin, Nevin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2003Bodur ve standart meyve cinsleri verim ve maliyet karşılaştırması Bursa uygulamasıIldır, Ali; Karakule, Bertuğ; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1998Çevre sorunlarının çözümünde finansal yaklaşımlar ve bir uygulama örneğiErtürk, Halis; Cebe, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1996Derecelendirme ve bir uygulamaCeylan, Ali; Sonal, Ümmü Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2018-03-30Devlet destekli yatırım projelerinde yatırımcının yaptığı hatalar ve karşılaşılan sorunlar ve TRB1 bölgesinde uygulamaKaygusuz, Sait Yüksel; Özek, Eray Utku; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2013-11-28Duran varlıkların Türkiye Muhasebe Standartlarına göre raporlanması ve İMKB uygulamalarıGençoğlu, Ümit Gücenme; Kayı, Kayıhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2019-09-30Finansal başarısızlıkların Altman Z Skor ve gri ilişkisel analiz yöntemi ile tespit edilmesi: Metal ana sanayiinde bir uygulamaKaygusuz, Sait Yüksel; Arslan, Seher; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2002Finansal performans ölçüm aracı olarak ekonomik katma değer (EVA)Gücenme, Ümit; Sonal, Ü. Gülsüm; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1996Futures piyasalar ve Türkiye'de uygulanabilirliğiGücenme, Ümit; Erhan, Derya; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
1998Holding işletmelerde muhasebe organizasyonu ve raporlama sistemiLazol, İbrahim; Gürsoy, Yaser; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2004Holdinglerde konsolide fon akım tablolarının düzenlenmesi ve bir uygulamaGücenme, Ümit; Poroy, Aylin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2014-07-10İç kontrol sisteminin etkinliğinin değerlendirilmesi ve bir uygulamaÇabuk, Adem; Aytaç, Alp; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2018-08-02İşletmelerde kurumsal risk yönetim süreci ve bir uygulamaKaygusuz, Sait Yüksel; Usman, Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2007İşletmelerde performans yönetim sistemleri ve bir uygulamaKaygusuz, Sait Y.; Şerbetçi, Berker; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2014-05-08İşletmelerde sorumluluk raporları ve sorumluluk rapor sistemine ilişkin bir uygulama çalışmasıÇabuk, Adem; Zengin, Halil İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2003İşletmelerde tekdüzen hesap planı ve Türkmenistan önerisiLazol, İbrahim; Annageldiyev, Hezret; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.
2017-01-13İşletmenin ana faaliyetleri ile yatırım ve finansman faaliyetlerinden sağlanan nakit ile likidite oranları arasındaki ilişki ve BİST uygulamalarıGençoğlu, Ümit Gücenme; Kurt, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Muhasebe Finansman Bilim Dalı.