Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 46  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2001Belgeli turizm işletmelerinde nitelikli personel ihtiyacı ve Türkiye'de turizm eğitimiÇelikçapa, Feray Odman; Sarı, Alaattin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1997Benchmarking'in işletmelerde uygulama imkan ve sınırlarıYılmaz, Zekai; Ükelge, Gökmen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2010-01-13Çevresel performansın geliştirilmesinde yeşil tedarik zinciri yönetimiKasap, Gülay; Peker, Deniz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2000Deneysel tasarım yöntemi ve bir dokuma işletmesinde uygulanmasıÇelikçapa, Feray Odman; Kıyak, Ercan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2016-01-07Destinasyon marka bağlılığını etkileyen öncüller üzerine Diyarbakır kentinde bir araştırmaTaşkın, Çağatan; Karadamar, Ahmet Akif; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2017-06-12Duyusal markalama ve tüketicilerin marka algısında duyusal markalamanın (beş duyunun) rolüÖzdemir, Erkan; Pekar, Eda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2015-06-12Eğitim hizmetleri pazarlaması: Uludağ Üniversitesi'nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler üzerinde bir alan araştırmasıÖzdemir, Erkan; Bümen, Hatice; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1995Emlak pazarlaması ve Bursa Bölgesi'nde bir uygulamaAkat, Ömer; Altıntaş, Murat Hakan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2004Endüstriyel alıcı tercihlerinin analitik hiyerarşik modelle belirlenmesi ve bir uygulamaÇelikçapa, Feray; Kırış, Turgut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2018-10-17Genç tüketicilerin lüks giyim marka tercihleri: Bursa ilinde bir alan araştırmasıKılıç, Serkan; Satı, Mine; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2003GSM sektöründe uygulanan rekabetçi stratejiler ve performansa etkisinin ölçülmesi (Türkiye GSM hizmetleri piyasası)Çelikçapa, Ferah Odman; Özdilek, Tanju; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2005Hücresel üretim : Hücrelerin oluşturulmasında kullanılan yöntemlerin analizi ve bir vinç atölyesinde uygulamaÇelikçapa, Feray Odman; Başaran, Bülent; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1999İhracat pazarlaması açısından sektörel dış ticaret şirketleri: Türkiye örneği ve bir uygulamaAkat, Ömer; Başaran, Tevfik; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1997İlaç sektöründe kalite kontrol ve pazarlama ilişkisiÇelikçapa, Feray Odman; Arslan, Güldeniz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1997İmalat veya satınalma kararlarında bir yaklaşım ve uygulama denemesiYılmaz, Zekai; Aslantaş, Selma; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2013-05-17İnovasyon anlayışına dayalı ürün geliştirme performansının değerlendirilmesiGündoğan, Neriman; Kılıç, Serkan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2006-11-03İnternet üzerinden reklam ve Türkiye uygulamasıTokol, Tuncer; Atala, Sinan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2004İş süreçlerinin yeniden yapılandırılmasıÇelikçapa, Feray; Ökten, Tolga; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
2003İşletme yönetimi açısından elektronik iş kavramı ve bir uygulamaÇelikçapa, Feray; Duman, Haldun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.
1994İşletmelerde ambalajlama sorunları ve gıda sanayiinde bir uygulamaTokol, Tuncer; Kaya, Ramazan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı.