Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 9 of 9
Issue DateTitleAuthor(s)
2014CDP-kolin'in septik şok modelinde kan basıncı ve doku hasarı üzerine etkilerinin araştırılmasıYılmaz, M. Sertaç; Sevim, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2014Gebelikte ve yenidoğanlarda serum pirimidin düzeylerinin incelenmesiCansev, Mehmet; Sözer, Zeynep Gözde; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2013-06-07İskemi ve reoksijenizasyonun neden olduğu protein S100B salıverilmesi: Glutamatın koruyucu etkisinin mekanizmasıBüyükuysal, R. Levent; Demircan, Celaleddin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2014Merkezi ve periferik olarak verilen CDP-kolinin serum nesfatin-1 düzeylerine etkisiSavcı, Vahide; Usta, Hikmet Aysın; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2015Merkezi yolla uygulanan CDP-kolin'in analjezik etkisinde nukleus rafe magnus'un rolüGürün, Mine Sibel; Ülkan, Kübra Merve; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2017-10-26Normoksik ve iskemik koşullarda inkübe edilen sıçan kortikal dilimlerinin ttc ile boyanması: Inkübasyon koşullarının boyanma üzerine etkisiBüyükuysal, Rıfat Levent; Gül, Zülfiye; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2013Sıçanlarda oxaliplatinin neden olduğu nöropatik ağrıda CDP-kolinin etkisi ve etki mekanizmasıGürün, M. Sibel; Kanat, Özkan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2013Sıçanlarda uzun süreli iskemi-reperfüzyon modelinde N-asetil sistein ve trimetazidin'in S100b, oksidatif stres ve apoptozis üzerindeki etkisiÇavun, Sinan; Şentürk, Tunay; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.
2013Şizofreni hastalığının biyolojik belirteçlerinden biri olan bozulmuş ön uyaran aracılı inhibisyon (ÖUAİ) testi üzerine CDP-kolin'in etkisiGöktalay, Gökhan; Uslu, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı.