Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 17 of 17
Issue DateTitleAuthor(s)
2002-11-14Akciğer tümörlerinde ve tümör cerrahi sınırındaki histopatolojik normal dokularda p53 ve c-myc genlerinin karsinogenik süreçteki rollerinin FISH yöntemiyle araştırılmasıEgeli, Ünal; Yakut, Tahsin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2005-05-26Benign ve malign meme hastalarına ait meme dokularında FHIT gen mutasyonlarının araştırılmasıEgeli, Ünal; Çeçener, Gülşah; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2020-08-10Berrak hücreli tip renal hücreli karsinom'da RNA temelli biyobelirteçlerin biyoinformatik ve moleküler analiz yöntemleri ile araştırılmasıÇeçener, Gülşah; Ünal, Ufuk; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2014-12-12Bitki özütlerinin anti-tümöral özelliklerinin glioblastom kök hücrelerinde araştırılmasıTunca, Berrin; Tezcan, Gülçin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1996Bursa okullarındaki eğitilebilir öğretilebilir çocuklarda dermatoglifik analizlerGenç, Zehra; Evke, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2003-04-24Çeşitli lösemi tiplerinde tedavi öncesi ve sonrasında kromozom anomalilerin GTG-bantlama tekniği ve ABL-BCR füzyon gen ekspresyonunun RT-PCR yöntemi ile tespitiEgeli, Ünal; Evke, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2013Genç yaş kolorektal tümörlerde tümör gelişim sürecinde miRNA'ların önemiTunca, Berrin; Ak, Seçil; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1999Guatrlı olgularda kromozom aberasyonlarının incelenmesiTarım, Ömer; Gülten, E. Tuna; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2017-06-12Hepatosellüler karsinomada üsnik asit ve sorafenib'in kombin tedavi olarak anti-tümöral etkilerinin araştırılmasıEgeli, Ünal; Yurdacan, Beste; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2016-01-08İki farklı juniperus türü (juniperus communis L. var. saxatilis pall. ve juniperus excelsa M. BİEB. subsp. excelsa)'ne ait yaprak ve meyve özütlerinin DU145 ve PCD-3 prostat kanseri hücre hatlarında sitotoksik ve antitümöral etkilerinin araştırılmasıEgeli, Ünal; Eryılmaz, Işıl Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2017-08-14İleri evre meme kanseri kök hücrelerinde let-7a ve mir-335'in mirna temelli gen tedavideki rolünün araştırılmasıÇeçener, Gülşah; Tezcan, Havva; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
1998Kolo-rektal kanserli hasta ve yakınlarında genetik yatkınlığın araştırılmasıEgeli, Ünal; Tunca, Berrin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2012Meme kanseri gelişiminde miRNA' ların rolünün araştırılmasıÇeçener, Gülşah; Ertürk, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2013Meme kanserinde HOXB13 VE IL17BR genlerinin ve bu genler ile ilişkili miRNA'ların prognostik ve prediktif önemiEgeli, Ünal; Demirdöğen, Elif; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2017-06-12Olea europaea (zeytin) yaprağı fenolik bileşeni oleuropein'in temozolomid ile birlikte hücre ölümü üzerine etkisinin glioblastoma hücrelerinde araştırılmasıTunca, Berrin; Demirci, Hilal; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2016-01-08Olea europaea yaprağı, rubus fruticosus ve nigella CV. özütlerinin kolon kanseri hücre hatlarında mikrorna ekspresyon seviyeleri üzerine etkilerinin araştırılmasıTunca, Berrin; Alemdar, Adem; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.
2017-05-02Triple negatif meme kanseri tedavisinde parp inhibitörü yüklü katı lipid nanopartiküllerin ilaç direnç mekanizmalarının aşılmasındaki rollerinin araştırılmasıÇeçener, Gülşah; Güney Eskiler, Gamze; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı.