Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 21  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1997Etanolün sıçan fötuslarında merkezi sinir sisteminin gelişmesi üzerindeki etkisinin histolojik ve morfometrik yönden incelenmesiÖzer, Aytekin; Arslan, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2014Farklı histolojik boyama yöntemlerinin kıkırdak dokusunda karşılaştırılmasıSırmalı, Şahin A.; Şen, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2016-08-05Farklı nüklear matürasyon aşamalarında oosit, kumulus hücreleri ve follikül sıvısında eksprese edilen matürasyon faktörlerinin rolüAvcı, Berrin; Kuşpınar, Göktan; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-04-07Fermente ve ısıl işlem görmüş sucuklarda histolojik incelemelerÖzfiliz, Nesrin; İnce, Eser; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2009Gelişme sürecinde capsaicin uygulanmış rat ovaryumlarında vanilloid reseptör 1'in immunohistokimyasal ekspresyonuÖzfiliz, Nesrin; Tütüncü, Şerife; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-11-17İnsan sperm hücrelerinin küçük volümler içinde bakır gridler üzerinde vitrifikasyonuAvcı, Berrin; Sarıbal, Seda; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
1998Karacabey Merinos koyunu derilerinde mevsimine bağlı yapısal değişikliklerin histolojik yönden incelenmesiÖzer, Aytekin; Zık, Berrin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
1997Kemik dokusunun dekalsifikasyonunda mikrodalga ışınımının kullanılmasıSırmalı, Şahin A.; Minbay, Fatma Zehra; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2011-02-22Kisspeptinler ve kisspeptin nöronları: Üreme sistemi üzerine etkileri ve hipotalamik yerleşimleriUludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Anatomi Anabilim Dalı.; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.; Kafa, İlker Mustafa; Eyigör, Özhan
2002-11-01Mikrodalga ışınımının sıçan karaciğer ve böbrek dokularının preparasyonunda kullanımıNoyan, Semiha; Temel, Şehime G.; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-11-17Nedeni açıklanamayan infertilite olgularında sperm dna bütünlüğünün fertilizasyon başarısı ve erken embriyoner gelişime etkisiAvcı, Berrin; Tezcan, Elçin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2018-01-05Nesfatin nöronları üzerinde glutamaterjik sistem etkilerinin immünohistokimyasal olarak araştırılmasıEyigör, Özhan; Yurtseven, Duygu Gök; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2003-05-13Normal ve dejenere myelinin ışık ve elektron mikroskobik incelenmesinde mikrodalga ışınımının kullanımıKahveci, Zeynep; Avcı, Berrin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-01-06Nöronostatin nöronları üzerinde glutamaterjik sistem etkilerinin immünohistokimyasal olarak araştırılmasıMinbay, F. Zehra; Koçoğlu, Sema Serter; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
1993Oral kontraseptif bir ilacın (desolett) sıçan dişi genital sistemi üzerine histolojik etkileriÖzer, Aytekin; Yardımoğlu, Melda; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2007Postnatal gelişme dönemlerinde capsaicin uygulanan fare testislerinde transformıng growth factor β’nın immunohistokimyasal ekspresyonuÖzer, Aytekin; Akkoç, Cansel G. Özgüden; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2009Postnatal gelişme dönemlerinde capsaicinli yemle beslenen fare testislerinde ghrelinin immunohistokimyasal ekspresyonuErdost, Hatice; İlhan, Tuncay; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
1995Qinolone grubu antibiyotiklerin kıkırdak dokusu üzerine etkileriSırmalı, Şahin A.; Çavuşoğlu, İlkin; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2017-06-01Resveratrol ve dialil disülfitin sıçan testisinde kadmiyum ile oluşturulmuş akut hasara etkisiKahveci, Zeynep; Uygul, Kıymet Zülal; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.
2019-06-24Sıçan ovaryum dokusunda doksorubisin ile indüklenmiş folliküler apoptotik aktivasyonda Dialil Disülfit’in koruyucu etkisiKahveci, Zeynep; Şen, Esra; Uludağ Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü/Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı.