Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 121  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1994-02-10Adi fiğ (Vicia sativa L.) emir çeşidinde bitki sıklığının verim ve verim komponentlerine etkisiAçıkgöz, Esvet; Aydoğdu, Lokman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2017-03-10Adi fiğde alttürler arası melezlerin sitogenetik özellikleriAçıkgöz, Esvet; Kartal, Gülçin Kahraman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2004-05-21Ak üçgül ile bazı buğdaygil çim türleri karışımlarında farklı azot dozlarının botanik kompozisyon ve çim kalite kriterlerine etkileriAçıkgöz, Esvet; Sincik, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1991Anadolu kökenli yulaf genetik materyalinde bazı agronomik özelliklerin incelenmesiYürür, Nevzat; Şen, Sema; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1990-09Anadolu ve Trakya kökenli buğday genetik materyalinde kimi agronomik özellikler üzerinde incelemelerEkingen, Halis Ruhi; Dağüstü, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1991-01Arpa genetik materyalinde verim ve kalite özellikleri üzerinde incelemelerEkingen, Halis Ruhi; Tanrıverdi, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2012-05-28Ayçiçeği bitkisinde (Helianthus annuus L.) bitki regenerasyonu optimizasyonuDağüstü, Nazan; Bayraktaroğlu, Melek; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1994-11-10Ayçiçeğinde (Helianthus annus L.) CMS ve restorer hatların genel ve özel uyum yeteneklerinin belirlenmesiTuran, Z.Metin; Gökçe, Ferah Dağlı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1989Ayçiçeğinde (helianthus annuus L.) fosforlu ve potasyumlu gübrelerin verim ve bazı teknolojik özellikler üzerine etkisiTuran, Z. Metin; Türkeç, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2011Ayçiçeğinde (Helianthus annuus L.) kendileme depresyonu ve melez gücü üzerinde bir araştırmaGöksoy, Abdurrahim Tanju; Kayın, Hasan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2008Ayçiçeğinde üstün verimli ve kaliteli hibrid kombinasyonlarının geliştirilmesi ve orobanşa (Orobanche cumana Wallr.) dayanıklılıkları ile melez performanslarının test edilmesiGöksoy, Abdurrahim Tanju; Gündüz, Oğuz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1996-11-01Ayçiçeğinde yaprak döktürmenin tane verimi ve kalitesi üzerine etkileriTuran, Z. Metin; Özyavuz, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-12-13Azot dozları ve hasat zamanının haşhaş (Papaver somniferum L.)'da verim ve kalite üzerine etkisiTuran, Z. Metin; Engin, Derviş; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-12-25Azotlu gübre verme zamanlarının buğdayın verim ve kalitesine etkisiYürür, Nevzat; Halaç, İlknur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1989Bazı adi fiğ (vicia sativa L.) hatlarında ekim zamanlarının ot ve tohum verimi ile verim komponentlerine etkisiAçıkgöz, Esvet; Turgut, İlhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1997-08-18Bazı aspir (Carthamus tinctorius l.) çeşitlerinde farklı azot dozlarının verim ve kalite üzerine etkileriGöksoy, Abdurrahim Tanju; Gündoğdu, Filiz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1996-09-02Bazı ekmeklik buğday (T. aestivum var. aestivum L.) çeşitlerinin bursa koşullarında verim öğeleri ve bazı kalite özellikleri yönünden değerlendirilmesiYürür, Nevzat; Ayar, Derya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2003-03-25Bazı ekmeklik buğday (triticum aestivum l.) çeşit ve F1 melez döllerinde in vitro ve in vivo araştırmalarDağüstü, Nazan; Bölük, Meral; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-12-25Bazı ekmeklik buğday (Triticum aestivum var. aestivum) çeşit ve hatlarında melez gücü üzerine araştırmalarTurgut, İlhan; Balcı, Arzu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.
2004-07-01Bazı fesleğen (Ocimum basilicum L.) populasyonlarının tarımsal karakterlerinin ve kalitelerinin belirlenmesiAzkan, Nedime; Göksu, Erdinç; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Tarla Bitkileri Anabilim Dalı.