Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 62  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2017Afet-müdahale-tesisleri yerleşim problemi için bir karar destek sistemi prototipi geliştirilmesiÇavdur, Fatih; Sebatlı, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2009-08-28Altı sigma süreç iyileştirme tekniği ve sanayide bir uygulamaÖzmutlu, H. Cenk; Çırkan, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2010Altı sigma ve yapay sinir ağlarının tekstil sektöründe karşılaştırmalı bir uygulamasıÖzmutlu, Seda; Yılmaz, Ümit; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2009-07-27Araç rotalama problemlerinin çözümü için yeni bir meta-sezgisel yaklaşım: Elektromanyetik algoritmaEmel, Erdal; Yurtkuran, Alkın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005Arama motorları kullanıcı oturumlarındaki konu değişikliklerinin tespit ve tahmin yöntemleriÖzmutlu, H. Cenk; Çavdur, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2014-06-10Ardışık makinelerde çoklu operasyona sahip işlerin eş zamanlı çizelgelenmesiÖzmutlu, H. Cenk; Beğen, Mehmet A.; Gençosman, Burcu Çağlar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2011Atanacak ekip özelliklerine göre değişken süreye sahip projelerin planlanması için genetik algoritma bazlı bir yöntemin geliştirilmesiÖzmutlu, Cenk; Çam, Ömer Nuri; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2004-11-05Birlik muharebe gücünün modellenmesi ve hedef programlama ile optimizasyonuEmel, Erdal; Ekmekçioğlu, Taner E.; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2015-06-15Çapraz sevkiyatta ürün akış ve yerleşim probleminin bütünleşik optimizasyonuÖztürk, Nursel; Küçükoğlu, İlker; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-07-06Çarpışmasız ve kilitlenmesiz çok-robotlu montaj hattı dengelemeEmel, Erdal; Parlak, İsmail Enes; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Bir çelik boru üretim fabrikasının lojistik süreçlerinin iyileştirilmesiOrbak, Ali Yurdun; Küçük, Metin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2017-04-19Dağıtım-toplamalı araç rotalama probleminin iki boyutlu yükleme kısıtı altında modellenmesi ve çözümüEmel, Erdal; Kas, Figen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2018-02-22Data mining applications in a forklift distributorİnkaya, Tülin; Puspita, Pritiwi Eka; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2004Değişim yönetimi ve bileşen şirketlerde değişim yönetimi uygulamalarıGüneri, Ali Fuat; Şen, Cihat Kürşad; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2014-12-12Elektromanyetik algoritmanın karşılaştırmalı analizi ve geliştirilmesiEmel, Erdal; Yurtkuran, Alkın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2016-07-26Geçici-afet-müdahale tesisleri yerleşim problemi için stokastik optimizasyon bazlı çözüm yaklaşımları geliştirilmesiÇavdur, Fatih; Köse Küçük, Merve; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Genetik algoritmada çaprazlama operatörü için bir benzerlik ölçütü geliştirilmesiÖzmutlu, H. Cenk; Altan, Alper; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2012Global dış satın alma için akıllı karar destek sistemi tasarımıÖztürk, Nursel; Aksoy, Aslı; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2015Hammadde tedarik aktivitesi için kesin zaman pencereli araç rotalama optimizasyonuOrbak, Ali Yurdun; Akca, Kuntay; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.
2013Hastane süreçlerinin yalın yöntemler ile iyileştirilmesiEmel, Erdal; Özdemir, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı.