Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 30  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1992-09-142450 MHz - 800 W mikrodalga güç kaynağı ve bir endüstriyel uygulamaOktay, Ali; Akın, Osman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1988-02-24Adımlı motorların sürülmesiTütüncüoğlu, Ergür; Ercan, Hamdi; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1993-09-15Bulanık (fuzzy) filtre tasarımı ve genişletilmiş (extended) kalman filtre ile karşılaştırılmasıGül, Ensar; Rusçuk, Mesut; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1988-02-24Çeşitli elektronik sistemleri test etmek için mikroişlemci kontrollü otomatik test sisteminin tasarlanması ve mikroişlemci programlarının hazırlanmasıTütüncüoğlu, Ergür; Alpaslan, Figen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1987-09-14Çeşitli elektronik sistemleri test etmek için mikroişlemci kontrollü otomatik test sisteminin tasarlanması ve mikroişlemci programlarının hazırlanmasıTütüncüoğlu, Ergür; Özak, Sevim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1990Digital radyo tekniğinde QPSK modülatörünün incelenmesi ve pratik sonuçlarının değerlendirilmesiOktay, Ali; Elmalar, Orhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1995-01-23Elektromagnetik dalgaların elektriksel magnetiksel küreden statik gibi saçılmasıBayrakçı, H. E.; Kurtuldu, Sevim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1989-03-07Endüstriyel amaçlı 2450 MHz-1 kW'lık bir mikrodalga kaynağının incelenmesiOktay, Ali; Aktan, A. Nedim; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1985Gösterge üzerinde harf, rakam, şekil üretimi için dijital hafızaların mikrobilgisayar yardımıyla organizasyonuTütüncüoğlu, Ergür; Adışen, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1995-03-27Gürültü analizinde yeni olanaklarDilaveroğlu, Erdoğan; Uyar, Numan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
2004-06-23Helikopterlerin gövde ve motor titreşimlerinin fourier dönüşümü ve lokal dinamik modelleme yöntemiyle analizi ve sistem sağlık takibinin yapılmasıKoçal, Osman Hilmi; Taşçı, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1995-03-27Kablolu televizyon (CATV) tekniği ve teknolojilerinin incelenmesiOktay, Ali; Bayraktar, Dilek; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
2000LED'lerin aşırı darbe akımında çalışmasının teorik ve pratik araştırmasıMusayev, Eldar; Özütürk, Erdem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1990-07Lineer olmayan devrelerin durum değişkenleri yöntemiyle analiziBayrakçı, H. Ergun; Yakışan, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1993-09-16Maxwell denklemlerinde optik yaklaşıklıkla mükemmel iletken dairesel ve eliptik silindirden saçılmaBayrakçı, H. Ergun; Yavuz, Gürcan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1985Mikro bilgisayarla güç kompanzasyonuTütüncüoğlu, Ergür; Ünlü, Nafiz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1993-09-14Mikroişlemcili dört kadran DC motor kontroluOktay, Ali; Barışoğlu, Ünsal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1999-05-03Mutfak tipi bir mikrodalga fırının mikroişlemci ile kontrolüOktay, Ali; Tığlı, İ. Celaletin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1992-09-14Mükemmel iletken dışbükey dar ve geniş açılı küresel reflektörden optik gibi saçılmaBayrakçı, H. Ergun; Esen, Bayram; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.
1994-09-08Nesneye yönelik düşük düzeyde bilgisayarla görmeDilaveroğlu, Erdoğan; Avcıbaş, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Elektronik Anabilim Dalı.