Browsing by Author Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 126  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004-11-10"0900" ziraat kiraz (Prunus avium) çeşidinin su ile ön soğutmasında bazı uygulamaların meyve kalitesine ve muhafaza süresine etkileriTürk, Rahmi; Sarı, A. Ersegün; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1998-10-22Alstroemeria cv. "vanitüs"ün saksı bitkisi olarak yetiştirilmesi üzerine araştırmalarMengüç, Ahmet; Gümüş, Cevdet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1995-10-16Asmalarda tuza dayanıklılık testleri ve tuza dayanımda etkili bazı faktörler üzerinde araştırmalarEriş, Atilla; Sivritepe, Nuray; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2002-07-10Aşılı hıyar fidesi yetiştiriciliğinde, farklı aşı yöntemlerinin karşılaştırılması üzerine bir araştırmaÖzgür, Mehmet; Uslu, Asuman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1995Ayva, dut ve zeytin odun çeliklerinin alçak tünel ve açıkta köklendirilmeleriSoylu, Arif; Aydınlı, Nazan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1994-09Bazı badem çeşitlerinde değişik aşı uygulamaları üzerine bir araştırmaEriş, Atilla; Akbudak, Bülent; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2001-05-10Bazı büyümeyi düzenleyici maddelerin "freesia sp." yetiştiriciliğinde çiçeklenme ve çiçek kalitesi üzerine etkileriMengüç, Ahmet; Seyidoğlu, Nilüfer; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2016-02-12Bazı ceviz (Juglans regia L.)çeşitlerinde dinlenmenin karşılanması için gerekli soğuklama ve sıcaklık toplamı ihtiyaçlarının belirlenmesiErtürk, Ümran; Çavdar, Gülnur; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2014Bazı çilek (Fragaria vesca L.) çeşitlerinde modifiye atmosferde muhafaza süresince fiziksel ve kimyasal değişimlerÖzer, M. Hakan; Akın, İpek; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2009-01-20Bazı çilek (Fragaria × ananassa) çeşitlerinin yüksek sıcaklığa toleranslarıGülen, Hatice; Kesici, Müge; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2013Bazı çilek çeşitlerinde kuraklık stresi ile geri kazanım uygulamalarının fizyolojik etkileriGülen, Hatice; Çetinkaya, Cem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
1991-02-01Bazı çilek çeşitlerinin (Arnavutköy, Aliso, Tioga, Yalova-104 ve Yalova-15) meristem kültürü (in vitro) ile çoğaltılmasında farklı besi ortamlarının etkileri ve bu yolla çoğaltılan bitkilerle, klasik vegetatif yollarla çoğaltılan bitkilerin karşılaştırılmasıAğaoğlu, Y. Sabit; Kepenek, Kahraman; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2003-07-29Bazı domates çeşitlerinde tuza dayanıklılık testleriŞeniz, Vedat; Celbiş, H. Özgül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2005-07-19Bazı fertil ve steril kestane çeşitlerinin polen ve anter yapıları üzerinde araştırmalarSoylu, Arif; Mert, Cevriye; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2017-05-25Bazı klon anaçlar üzerine aşılı vişne çeşitlerinin büyüme ve gelişme performanslarının incelenmesiErtürk, Ümran; Koşar, Mevlüt Batuhan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2004Bazı klonal elma anaçlarının mikro çoğaltımıSoylu, Arif; Öztürk, Özgür; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2012Bazı mevsimlik çiçeklerde boylanmanın kontrolü üzerine paclobutrazol ve uniconazole uygulamalarının etkileriÖzgür, Mehmet; Ören, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2006Bazı mevsimlik çiçeklerde boylanmanın kontrolü üzerine uniconazole ve gibberellik asit uygulamalarının etkileriÖzgür, Mehmet; Atlar, Sergül; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2005Bazı meyvelerde fizyolojik bozuklukların manyetik rezonans (MR) yöntemiyle belirlenmesi üzerine bir araştırmaTürk, Rahmi; Baş, İsmail; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.
2006-11-06Bazı ön uygulamaların domates tohumlarında çimlenme ve çıkış üzerine etkileriŞeniz, Vedat; Özalp, Z. Ceren; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı.