Browsing by Author Tuncel, Erdoğan

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 23  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
1994-02-16Ankara keçisi x kıl keçisi F1 melezlerinin lif özellikleri ve çeşitli büyüme dönemlerindeki performansları üzerine araştırmalarTuncel, Erdoğan; Koyuncu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2001-04-09Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'ne bağlı işletmelerde döl verimi özellikleri üzerine bir araştırmaTuncel, Erdoğan; Şengül, Leyla; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1994-11-23Bursa ili merkez ilçede bulunan ve ithal ineklerle çalışan işletmelerde bakım, besleme, yönetim ve ahır içi koşullarının değerlendirilmesi üzerine bir araştırmaTuncel, Erdoğan; Ersoy, Kemal; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1995-11-02Entansif besi uygulanan Merinos ve Kıvırcık kuzularının besi performanslarının karşılaştırılmasıTuncel, Erdoğan; Şenol, Funda; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1997-09Et tipi ana damızlıklarda (G.P.S.), anaçların kuluçkadan çıkış mevsimi, genotip, anaç yaşı ve depolama süresinin kuluçka özelliklerine etkileriTuncel, Erdoğan; İpek, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2001-10-18Herik ırkı koyunların yapağılarının halı tipi yapağı özelliklerine göre değerlendirilmesiTuncel, Erdoğan; Uzun, Şebnem Kara; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1987Izgara ve altlık üstünde barındırılan ile de france X kıvırcık (Fl) ve merinos kuzularının entansif besideki performanslarıTuncel, Erdoğan; Şahan, Ümran; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1999-05-04Koçaş Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen Siyah-Alaca sığırların süt ve döl verimleri üzerine bir araştırmaTuncel, Erdoğan; Duru, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1990Köy koşullarında yetiştirilen kıl keçilerinde kıl verimleri bazı kıl özellikleriyle canlı ağırlık ve vücut ölçüleri arasındaki ilişkilerTuncel, Erdoğan; Koyuncu, Mehmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1995Köy koşullarında yetiştirilen kıl keçilerinde süt, döl ve kıl verimleriyle ilgili bazı özelliklerin saptanması üzerinde bir araştırmaTuncel, Erdoğan; Ferik, Ahmet; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1988Köy koşullarındaki Tahirova x kıvırcık melezi koyunlarında çeşitli verimlerle ilgili genetik parametrelerTuncel, Erdoğan; Pekiyi, Atilla; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1989Kıvırcık koyunlarında damızlık seçiminde anaların birden fazla süt verim kayıtlarından ve diğer verimlerinden yararlanma olanaklarıTuncel, Erdoğan; Algöz, Muzaffer; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2005-02-25Kıvırcık koyunlarında kızgınlık etkinliğinin değişimiTuncel, Erdoğan; Öziş, Şeniz; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2005-11-11Siyah alaca sığırlarda dış görünüş özelliklerine ait parametre ve damızlık değer tahminiTuncel, Erdoğan; Duru, Serdar; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2004Siyah Alaca sığırlarda kuruda kalma süresi, servis periyodu ve ilkine buzağılama yaşı ile bazı süt verim özellikleri arasındaki ilişkilerUludağ Üniversitesi/Ziraat Fakültesi/Zootekni Bölümü.; Duru, Serdar; Tuncel, Erdoğan
2006-11-03Siyah alaca sığırlarda laktasyonun devamlılık düzeyi ve buna etki eden faktörler üzerine bir araştırmaTuncel, Erdoğan; Arkıl, Senem Çetinkaya; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
2007Siyah alaca ırkı ineklerde damızlıkta kalma süresi ve sürüden çıkarma nedenleriTuncel, Erdoğan; Karslıoğlu, Nurcan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1997-11-03Süt sığırcılığında döl kontrolu yoluyla damızlık erkek bireylerin seleksiyonu yöntemleriTuncel, Erdoğan; Akınay, Tuğba; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1993Tahirova Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen sığırların süt ve döl verimleri üzerine bir araştırmaTuncel, Erdoğan; İpek, Aydın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.
1989Türk merinosu kuzularında cinsiyetin besi performansı ile kesim ve karkas özelliklerine etkisiTuncel, Erdoğan; Berkün, Çiğdem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Zootekni Anabilim Dalı.