Browsing by Author Tokol, Aysen

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 16 of 16
Issue DateTitleAuthor(s)
2019-02-13Avrupa Sosyal Modeli'nin bir parçası olarak Avrupa Sendikalar Konfederasyonu: Kuruluşu, sendikal anlayışı ve sosyal Avrupa'nın şekillenmesine etkisiTokol, Aysen; Güler, Ceyhun; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2004Değişen işgücünün yapısı ve Arçelik örneğiTokol, Aysen; Kalın, Ömer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2019-04-15Ebeveyn kısmi süreli çalışmanın kadın istihdamına etkisi; Bursa örneğiTokol, Aysen; Emir, Merve Melihat; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2019-07-03Endüstri 4.0’ın çalışma hayatına etkisi: Bursa örneğiTokol, Aysen; Akkuşcu, Halil İbrahim; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2011Esnek çalışmanın Avrupa Birliği ve Türkiye'de uygulanabilirliğiTokol, Aysen; Tatlıoğlu, Ezgi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı.
1998Kalite çemberine karşı sendikaların tavrı ve Türkiye örneğiTokol, Aysen; Türkan, Özay Umut; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2006Kamu çalışanları sendikaları; Sağlık hizmetlerinde çalışanların sendikalaşması üzerine alan araştırmasıTokol, Aysen; İpek, Zuhal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
1997Özelleştirmeye sendikaların yaklaşımı (Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye)Tokol, Aysen; Atay, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı.
1986Sendikalar ve ekonomik gelişme: İşçi örgütlerinin yatırım ve kooperatifçilik faaliyetleriTokol, Aysen; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
2018-11-01Sosyal medya ve sendikalar: Almanya, Fransa, Hollanda, Polonya ve Türkiye örneği üzerine bir sosyal ağ analizi araştırmasıTokol, Aysen; Sevgi, Hüseyin; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2019-04-15Tarihsel süreç içinde Türkiye’de grev ve grev benzeri eylemler: 2015 Bursa Metal Eylemi ve eylemin 2017 grup toplu iş sözleşmesi üzerine etkilerine yönelik bir alan araştırmasıTokol, Aysen; Çelik, Şenol Deniz; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2016-02-26Toplumsal hareket sendikacılığı ve Türkiye'ye yansımalarıTokol, Aysen; Gezer, Gonca; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
1996Türkiye'de sendikaların grev fonlarıTokol, Aysen; Taş, Süleyman; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı.
2014-07-15Uluslararası Çalışma Örgütü'nün felsefi zemini ve yapısı, örgütün küresel kapitalist sistemdeki pozisyonu ve politikalarıTokol, Aysen; Sevgi, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2014-07-16Uluslararası sendikal hareket içinde yeni bir oluşum çabası: Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu ve sendikal stratejileriTokol, Aysen; Güler, Ceyhun; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.
2019-07-03X ve Y kuşaklarının sendikalaşma algısı: Bursa ili örneğiTokol, Aysen; Tane, Merve; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bilim Dalı.