Browsing by Author Tak, Bilçin

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 18 of 18
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Belediye iktisadi teşekküllerinde toplam kalite yönetimi ve BURFAŞ örnek uygulamasıTak, Bilçin; Beşli, Fahrettin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2012-08-03Çalışanların, iş yerlerinde karşılaştıkları etik olmayan durumları raporlama eğilimleri ve bir uygulamaTak, Bilçin; Bakar, Şaban; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2010-07-23Çevreye uyum yaklaşımı bağlamında örgütlerin davranışlarının analizi: Türk sağlık alanında bir uygulamaTak, Bilçin; Acar, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2007Eğitim kurumları için kurumsal performans ölçümüne yönelik bir model geliştirme çalışmasıTak, Bilçin; Yazır, Tahsin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
1992Enflasyon işletmeler üzerindeki etkileri ve genel fiyat düzeyi muhasebesiKotar, Erhan; Tak, Bilçin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2002Göstergelerle yönetim yaklaşımı ve otomotiv sektöründe bir uygulamaTak, Bilçin; Türker, Mevhibe Mehtab Oğuz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2003İmalat işletmelerinde kıyaslama tekniği kullanılarak süreç performansının ölçümü ve otomotiv endüstrisinde bir uygulamaTak, Bilçin; Heptürk, Sarp; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2006İnsan kaynakları süreçlerinin yeniden yapılandırılması: Bursa'da faaliyette bulunan büyük ölçekli işletmelere yönelik görgül bir çalışmaTak, Bilçin; Kızıldağ, Duygu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2005İşletme etiği ve çalışanların şirketlerinde mevcut olan etik uygulamalara ilişkin algılarının ölçümüne yönelik bir araştırmaTak, Bilçin; Bayram, Seda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim Organizasyon Bilim Dalı.
2002Kamu kuruluşlarında müşteri odaklı yönetim anlayışına geçiş aracı olarak vatandaş tatmin araştırmaları ve Bursa halkına yönelik görgül bir çalışmaUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/İşletme Bölümü.; Tak, Bilçin
2010Kamu yönetiminde stratejik planlama ve performans esaslı bütçelemeTak, Bilçin; Alan, Jülide; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2009Organizasyonel meşruiyet yönetimi ve organizasyonların takım çalışmalarını benimseme nedenleri analiziTak, Bilçin; Aksarı, Fatmanur; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2009-12-25Örgütsel özdeşleşmenin öncülleri ve ardılları üzerine bir saha çalışmasıTak, Bilçin; Polat, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimleri Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2001Özdeğerlendirme sürecinde yer alan aşamalar ve işleyiş sistemiTak, Bilçin; Aksu, Nedim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2006Paydaş teorisi ve bankalarda paydaş analiziTak, Bilçin; Batı, Gülçin Beyza; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
2005Performans değerlendirme ve Türk Polis Teşkilatı için bir performans değerleme model önerisiTak, Bilçin; Akdeniz, Derin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.
2010Sağlık kuruluşlarında risk değerlendirme ve bir üniversite hastanesinde risk azaltma çalışmasıTak, Bilçin; Aydınlı, Celal; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı/Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı.
1996Toplam kalite yönetiminde stratejik bir yaklaşım ve toplam kalite yönetiminin işletmelerin rekabet gücü üzerindeki etkisini inceleyen bir araştırmaEfil, İsmail; Tak, Bilçin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/İşletme Anabilim Dalı.