Browsing by Author Taşdemir, Yücel

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 17 of 17
Issue DateTitleAuthor(s)
2016-05-16Alıcı su ortamlarındaki çok halkalı aromatik hidrokarbon (PAH’lar) konsantrasyonlarının bölgesel değişimi: Nilüfer Çayı örneğiUludağ Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü.; Eker, Gizem; Taşdemir, Yücel
2013-02-11Arıtma çamurları ve Nilüfer Çayı sedimentindeki poliaromatik hidrokarbon (PAH) seviyelerinin belirlenmesi ve giderimlerinin araştırılmasıTaşdemir, Yücel; Karaca, Gizem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2006-07-13Bursa Atmosfer'indeki polisiklik aromatik hidrokarbonların (PAH'ların) gaz/partikül konsantrasyon dağılımları ve kuru çökelme miktarlarıTaşdemir, Yücel; Esen, Fatma; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2004-03-09Bursa Atmosferi'ndeki ağır metallerin kuru çökelme akılarının belirlenmesiTaşdemir, Yücel; Kural, Can; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2007Bursa atmosferinde ölçülen klasik hava kirleticilerin birbirleri ile olan ilişkileriUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü.; Erbaşlar, Tuncay; Taşdemir, Yücel
2013Bursa atmosferindeki poliaromatik hidrokarbonların (PAH'ların) seviyeleri ve çökelme mekanizmalarıTaşdemir, Yücel; Birgül, Aşkın; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2005-11-07Bursa atmosferindeki sülfat konsantrasyon ve kuru çökelme akılarının belirlenmesiTaşdemir, Yücel; Günez, Hüseyin; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2002-10-09Bursa şehir merkezinden kaynaklanan atıksular, arıtılmaları ve Nilüfer Çayı'na etkileriTaşdemir, Yücel; Kaynak, Aysın Giray; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2012-02-16Bursa topraklarındaki poliklorlu bifenillerin (PCB'ler) bölgesel ve mevsimsel değişimleriTaşdemir, Yücel; Oğulmuş, Ruken; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2017-08-17Bursa'da çam bileşenleri ve pasif hava örnekleyiciler (Phö'ler) kullanılarak atmosferik poliklorlu bifeniller'in (Pcb'lerin) mevsimsel ve bölgesel seviyelerinin belirlenmesiTaşdemir, Yücel; Çalışkan, Burak; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2015Bursa'da yarıkırsal bir bölgede poliklorlu bifenillerin(PCB'ler) farklı örnekleyiciler kullanılarak örneklenmesiTaşdemir, Yücel; Sakın, A. Egemen; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2016-08-08Endüstriyel arıtma çamurlarındaki poliaromatik hidrokarbonların (PAH’ların) sıcaklık ve UV ışınları etkisiyle havaya geçişinin incelenmesiUludağ Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü.; Karaca, Gizem; Taşdemir, Yücel
2007Kentsel bir atmosferdeki bazı hava kirleticilerin meteorolojik parametrelerle ilişkilendirilmesiUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Çevre Mühendisliği Bölümü.; Erbaşlar, Tuncay; Taşdemir, Yücel
2002Marmara denizi: Kirleticiler ve çevre açısından alınabilecek tedbirlerUludağ Üniversitesi/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Elektronik Mühendisliği Bölümü.; Taşdemir, Yücel
2011Poliklorlu bifenillerin (PCB'ler) hava-toprak arakesitindeki dağılımlarıTaşdemir, Yücel; Yolsal, Didem; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.
2007-02-27Poliklorlu bifenillerin (PCB'ler) konsantrasyonlarının, kuru çökelme ve hava-su ara kesit akılarının belirlenmesiTaşdemir, Yücel; Cindoruk, S. Sıddık; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalı.
2006-11-03Tekstil boyar maddelerinin membran filtre uygulaması ile giderimiTaşdemir, Yücel; Çevik, Nagihan; Uludağ Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü/Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı.