Browsing by Author Tüfekçi, Mehpare

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 6 of 6
Issue DateTitleAuthor(s)
2008Diabetes mellitus ile komplike olmuş gebeliklerde C-peptid ve insülin benzeri büyüme faktörü-1'in fetal makrozomi ile ilişkisiTüfekçi, Mehpare; Birincioğlu, Bahar Çelen; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2009Doğum eylemindeki gebelerde analjezik olarak intravenöz parasetamol kullanımının etkinliğiTüfekçi, Mehpare; Aydın, Gerçek; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2012Erken doğum tehditi tanılı hastalarda plazma dekorin düzeyiTüfekçi, Mehpare; Özmen, Turan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2006HELLP sendromunda postpartum deksametazon tedavisinin maternal morbidite üzerine etkileriTüfekçi, Mehpare; Öztaş, Afşin; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2011Preeklamptik hastalarda adenozin deaminaz gen polimorfizmiTüfekçi, Mehpare; Orhan, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı.
2014Sağlıklı gebeler ile preeklampsi ve preeklampsiye ek olarak intrauterin gelişme geriliği saptanan gebelerin maternal serum ve doğum sonrası umbilikal kord kanında asimetrik dimetilarjinin (ADMA) düzeylerinin araştırılmasıTüfekçi, Mehpare; Gümüş, Ertaç; Uludağ Üniversitesi/Tıp Fakültesi/Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı