Browsing by Author Sarıbay, Ali Yaşar

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 29  next >
Issue DateTitleAuthor(s)
2004Carl Schmitt'in politik felsefesi açısından modern Türkiye'de güçlü devlet kavramıSarıbay, Ali Yaşar; Bezci, Bünyamin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2015-10-10Chantal Mouffe ve liberal siyaset teorisinin demokratik eleştirisiSarıbay, Ali Yaşar; Karaaslan, Ebuzer; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2018-04-06Cumhuriyet'in kurucu ideolojisine politik-teolojik bir yaklaşımSarıbay, Ali Yaşar; Karakuş, Gülbeyaz; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
2012-07-26Edmund Burke'te politik akıl ve modernite eleştirisiSarıbay, Ali Yaşar; Gayırhan, Günhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
1996Grup kimliğinin siyasal davranış üzerine etkisi: Müşküle köyünün retrospektif analiziSarıbay, Ali Yaşar; Serdar, Sertaç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
1981Kitap tanıtımı: Atatürk: Founder of a modern stateBursa Üniversitesi/İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi.; Sarıbay, Ali Yaşar
2015-06-24Bir medeniyet projesi olarak neoliberal küreselleşme: Robert W. Cox'un teorik yaklaşımıSarıbay, Ali Yaşar; Akkuş, Elif Bengi; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2014-07-11Osmanlıcılık ile İslamcılık arasında bir düşünür: Mizancı Murad Bey ve siyasi görüşleriSarıbay, Ali Yaşar; Durmaz, İbrahim; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2018-05-23Politik anayasacılık ekseninde 1961 Anayasası'nın mahiyetiSarıbay, Ali Yaşar; Satır, Kadriye Ümran; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2005Politik felsefede Nihilizm sorunu: Nietscheci bir tartışmaSarıbay, Ali Yaşar; Küçükalp, Derda; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2006Politik iktidar ve Efsane Gılgameş Efsanesi'nin politik analiziSarıbay, Ali Yaşar; Arıkan, Mustafa; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2018-06-21Postyapısalcı siyasal epistemolojiSarıbay, Ali Yaşar; Gayırhan, Günhan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.; 0000-0001-5564-0601
2016Radikal demokrasi kuramı bağlamında toplumsal cinsiyet meselesi: Judith Butler'ın kuramsal yaklaşımının değerlendirilmesiSarıbay, Ali Yaşar; Başaran, Burcu; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.
2023-03-01Roger Garaudy’nin medeniyet anlayışı: Eleştirel bir değerlendirmeSarıbay, Ali Yaşar; İnceel, Sait Can; Bursa Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalı.; 0000-0002-3526-7114
2017-01-24Seçim kanunlarının düzenlenmesinde temsilde adalet ve yönetimde istikrar ilkelerinin bağdaştırılabilirliğiSarıbay, Ali Yaşar; Erdem, Abdullah Yasin; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı/Hukuk Bilimleri Bilim Dalı.
1985-11Seçim sistemleri ve parti sistemleriUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Kamu Yöneniti Bölümü.; Sarıbay, Ali Yaşar
2003Sekülerizm modernite ve din: Abdulkerim Suruş'un politik düşüncesi üzerine bir çözümleme denemesiSarıbay, Ali Yaşar; Subaşılar, Fatih; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Kamu Yönetimi Anabilim Dalı.
1990Siyasal eğitim anlamsal ve işlevsel boyutlarıSarıbay, Ali Yaşar; Keskin, Sevinç; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1982Siyasal parti sistemlerini tasnif önerilerine eleştirel bir yaklaşımUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Sarıbay, Ali Yaşar
1980Siyasal sistemlerin bir ideolojik sorunu olarak düşünce özgürlüğüBursa Üniversitesi/İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi.; Sarıbay, Ali Yaşar