Browsing by Author Palamut, Mehmet E.

Jump to: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
or enter first few letters:  
Showing results 1 to 20 of 20
Issue DateTitleAuthor(s)
19772000 yılının senaryosuLeontief, Wassily; Schreiber, Jean Louis Servan; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
2004Adil gelir dağılımının sağlanmasında Özel Tüketim Vergisi'nin yeri ve bunun Türkiye'de uygulanabilirliğiPalamut, Mehmet E.; Ay, Hakkı M.; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1980Endüstri ve tarımCepede, Michel; Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1996Finansal kiralama müessesesi ve Türk vergi mevzuatı karşısındaki konumuPalamut, Mehmet E.; Kutucu, R. Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1978Kalkınmada eği̇ti̇mi̇n i̇şlevi̇Palamut, Mehmet E.
1980Kamusal borç yönetiminde gizli amortisman ve bunun Türk uygulamasındaki yeriUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1993Kriz döneminde uygulanan olağanüstü vergiler ve Türkiye uygulamasıPalamut, Mehmet E.; Ömeroğlu, Fatma Serdar; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1995OECD ülkelerinde vergi yükü ve Türkiye uygulamasıPalamut, Mehmet E.; Uçkun, Nefise Özlem; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1983Otokontrol vergi güvenlik müessesesi olarak "Hayat standardı esası"Uludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1980Tarımsal gelir vergisi dayanağının belirsizliğiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1978Türk devlet borçlarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
2000Türk vergi hukukunda tahsilat işlemi ve etkinliğiPalamut, Mehmet E.; Gerçek, Adnan; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1977Türkiye'de dış kaynak sorunuUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1996Türkiye'de tekstil sanayii ve sanayiye vergisel uyarıcıların etkileriPalamut, Mehmet E.; Temur, Yusuf; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı.
1986Türkiye'de uyuşturucu madde suçlarıUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1993Türkiye'de vergi potansiyeli ve 1980 sonrası gelişmeleriPalamut, Mehmet E.; Akpınar, Sabri; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü.
1980Bir vergi güvenlik tedbiri olarak ortalama kar hadleri müessessesiUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
2006Vergi incelemesi ve neticesinde yapılan tarhiyatların verimliliğiPalamut, Mehmet E.; Başak, Harika M. Kırgıl; Uludağ Üniversitesi/Sosyal Bilimler Enstitüsü/Maliye Anabilim Dalı/Mali Hukuk Bilim Dalı.
1976Vergilerimizin tasarruf ve yatırımlar üzerindeki etkileriUludağ Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.; Palamut, Mehmet E.
1978Yabancı kaynak kavramı ve Türki̇ye'ni̇n gereksi̇ni̇mi̇Palamut, Mehmet E.